Cristiano Ronaldo reagon pasi u la në stolin e rezerës për ndeshjen me Zvicrën

  • S.A /
  • 07 December 2022 - 12:56
Cristiano  Ronaldo reagon  pasi u la në stolin e rezerës për ndeshjen me Zvicrën

Futbollisti i kombëtares portugeze,  Cristiano Ronaldo, e  ka thyer heshtjen e tij pasi ishte në bankinë për ndeshjen e 1/8-ës në Kampionatin Botëror ndaj Zvicrës, transmeton "Kosova Sot Online".

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, e e la në bankinë 37-vjeçarin, pasi më parë e kishte goditur atë për veprime të shëmtuara në ndaj Koresë së Jugut. Megjithatë, Portugalia u rikthye në mënyrë mahnitëse duke shënuar fitore 6-1 ndaj Zvicrës pasi i riu Goncalo Ramos reali hat-trick.

Duke postuar në Instagram, ai u kënaq me fitoren “e pabesueshme” të skuadrës dhe ndau një foto të tij duke festuar me skuadrën. “Ditë e pabesueshme për Portugalinë, me një rezultat historik në kompeticionin më të madh në futbollin botëror”, shkroi pesë herë fituesi i Topit të Artë. “Ekspozita luksoze e një ekipi plot talent dhe i ri. Përzgjedhja jonë është për t’u përgëzuar. Ëndrra është e gjallë! Deri në fund! Forca, Portugali!”.

Ronaldo u pa duke u larguar nga tuneli i vetëm ndërsa pjesa tjetër e bashkëlojtarëve të tij festuan fitoren e tyre të madhe me tifozët.

(Kosova Sot Online )