Publikohen pamjet akskluzive nga FIFA, Messi shihet duke e ngushëlluar Mbappen

  • S.A /
  • 20 December 2022 - 09:25
Publikohen pamjet akskluzive nga FIFA, Messi shihet duke e ngushëlluar Mbappen

FIFA ka publikuar pamjet e Lionel Messit duke ngushëlluar bashkëlojtarin e tij te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe me një përqafim pas fitores së Argjentinës ndaj Francës me penallti në finalen e Kupës së Botës, transmeton "Kosova Sot Online".

Franca u mund 4-2 me penallti duke barazuar në një finale emocionuese 3-3 në kohën e rregullt dhe vazhdime në stadiumin Lusail, pasi het-triku i Mbappes i kishte rikthyer dy herë në garë.

Sulmuesi gjithashtu shënoi penalltinë e tij në 11 metrsha, por heroizmi i tij nuk ishte në gjendje të pengonte Argjentinën të fitonte Kupën e Botës për herë të tretë. 

Triumfi i Argjentinës pa Messin të imitonte bashkatdhetarin e tij Diego Maradona në ngritjen e trofeut, i cili më parë i kishte shpëtuar.

Messi, i cili shënoi dy gola në finale, përqafoi Mbappe para prezantimit të trofeut.

Yjet e PSG-së u panë duke ndarë një përqafim pas finales emocionuese, me trajnerin e Argjentinës Lionel Scaloni më pas duke i shtrënguar dorën Mbappes.

(Kosova Sot Online )