Nuk ishte e gjitha një ëndërr! Lionel Messi zgjohet duke përqafuar trofeun e Kupës së Botës

  • S.A /
  • 20 December 2022 - 15:54
Nuk ishte e gjitha një ëndërr! Lionel Messi zgjohet duke përqafuar trofeun e Kupës së Botës

Lionel Messi u zgjua së bashku me Kupën e Botës pas një nate me festime të llahtarshme, ndërsa Argjentina u kthye në shtëpi, transmeton "Kosova Sot Online ".

Lojtarët u përshëndetën nga qindra mijëra tifozë adhurues në Buenos Aires pasi u kthyen nga Katari të hënën pas triumfit të tyre dramatik ndaj Francës.

Por, duket se Messi përfundimisht arriti të mbyllte sytë – krahas çmimit vezullues që shumë besonin se ishte fati i tij për ta fituar.

Ai ka postuar tre imazhe në Instagram të tij të mbështjellë pranë trofeut të artë dhe i ka shkruar thjesht: “Mirëmëngjes!”.

Fotoja e parë tregoi Messin në gjumë pranë trofeut, e dyta e tregoi atë të ulur në shtrat dhe duke buzëqeshur ndërsa kishte veshur një bluzë festive me tre yje për të përfaqësuar trofetë e Argjentinës në Kupën e Botës.

Dhe e treta tregoi Messin duke shijuar një pije në mëngjes teksa u përqafua me trofeun.

Dukej se Messi nuk e kishte lëshuar trofeun që kur Argjentina arriti në Aeroportin Ndërkombëtar Ezeiza në orët e para të mëngjesit së sotëm, pas një udhëtimi rraskapitës 21-orësh kthimi nga Katari.

 

(Kosova Sot Online )