Erling Haaland i mjaftojnë vetëm 19 ndeshje për ta kaluar Ronaldon

  • S.A /
  • 23 January 2023 - 09:49
Erling Haaland  i mjaftojnë vetëm 19 ndeshje për ta kaluar Ronaldon

Erling Haaland vazhdon të konfirmohet si një makineri e sukseshme dhe  frikshme për shënim të golave, transmeton "Kosova Sot Online ".

Manchester City mposhti 3-0 Wolves falë tregolëshit të bomberit norvegjez, i cili është ngjitur në kuotën e 25 golave në kampionatin anglez, shkruan tch.

Kjo shifër e pabesueshme, është arritur në vetëm 19 ndeshje, ndërkohë që në renditjen e golashënuesve më të mirë në Premier League e ndjek Harry Kane me dhjetë gola më pak.

22-vjeçari geti sot “hat-trick” e katërt në ishull, duke parakaluar një legjendë si Cristiano Ronaldo, autor i vetëm tre tregolëshave në Premier League.

(Kosova Sot Online "