Roma në pritje të Milanit qme ofertë për Zaniolon

  • S.A /
  • 24 January 2023 - 16:27
Roma në pritje të Milanit qme  ofertë për Zaniolon

Vetëm një javë të mbetur nga afati kalimtar i janarit, Milani ende nuk ka bërë një ofertë zyrtare për sulmuesin e pakënaqur të Romës , Nicolo Zaniolon.Sulmuesi 23-vjeçar italian ka kërkuar një largim nga kryeqyteti italian këtë muaj dhe do të preferonte të qëndronte në Serie A, përcjell "Kosova Sot Online ". Pra ai nuk është shumë i prirur për të pranuar një ofertë nga skuadra e Ligës Premier, Tottenham.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, megjithëse Milani është seriozisht i interesuar për të marrë Zaniolon, por ata ende nuk kanë dorëzuar një ofertë zyrtare për Romën, pavarësisht zërave se Giallorossët tashmë e kishin refuzuar një të tillë.

Është e qartë se Roma do të konsideronte vetëm një marrëveshje përfundimtare, duke përfshirë një huazim me një detyrim blerje.

(Kosova Sot Online )