Dy golat Robert Lewandowskit 1.25 milionë euro

  • S.A /
  • 03 February 2023 - 09:24
Dy golat  Robert Lewandowskit  1.25 milionë euro

Dy golat e ardhshëm të Lewandowskit do t’i kushtojnë ‘shtrenjtë’ Barcelonës. Dy golat e ardhshëm të Robert Lewandowskit do t’i kushtojnë Barcelonës edhe 1.25 milionë euro të tjera, edhe pse ata nuk mund të përballonin as të huazonin një lojtar në ditën e fundit, përcjell "Kosova Sot Online". 

Ashtu si fraza për Londrën dhe minjtë, nuk jeni kurrë shumë larg një historie për Barcelonën dhe financat e tyre. Gjigantët katalunas, të cilët kanë qenë shpesh objekt talljeje në vitet e fundit, arritën të gjenin një gjë të re për të qenë paksa për të qeshur, duke humbur një marrëveshje të martën për më pak se 20 sekonda. 

Është shumë aftësi të kesh një muaj të tërë për të kryer biznes dhe më pas të fajësosh një gabim kompjuteri kur prisni deri në minutën e fundit. Një tjetër marrëveshje nuk u realizua për ekipin e Xavit pasi ata nuk mund të përballonin të përfshinin një opsion blerjeje në një lëvizje huazimi që po përpiqeshin ta përfundonin.

Gjithçka vazhdon çmendurinë e verës së kaluar, kur dukej se po shpenzonin pafund dhe kishin nevojë për të aktivizuar ‘levat financiare’ për të nënshkruar me lojtarë. Kjo sigurisht dukej se ia vlente kur erdhi puna për nënshkrimin e Lewandowskit, i cili u bashkua nga Bayern Munich, dhe deri më tani ka shënuar 14 gola në 16 paraqitje në La Liga. Në total ai ka 23 gola në të gjitha garat dhe, sipas Mundo Deportivo, klubi i detyrohet Bayernit 1.25 milionë euro pasi të arrijë 25 gola brenda sezonit, shifër e cila do të paguhet çdo sezon që ai e bën atë. Sulmuesi polak shënoi golin e 23-të të mërkurën mbrëma kundër Real Betis, në një ndeshje që e rriti epërsinë e tyre ndaj Real Madridit të vendit të dytë. 

(Kosova Sot Online )