Kjo është goditje e madhe për Milanin para duelit me Tottenhamin në Ligën e Kampionëve

  • S.A /
  • 08 February 2023 - 10:06
Kjo është goditje e madhe për Milanin para duelit me Tottenhamin në Ligën e Kampionëve

La Gazzetta dello Sport konfirmon se Mike Maignan ka të ngjarë të humbasë takimin e javës së ardhshme në Ligën e Kampionëve ndërmjet Milanit dhe Tottenhamit në San Siro, përcjell "Kosova Sot Online".

Gazeta Tuttosport raportoi javën e kaluar se francezi po rikuperohej ende nga një lëndim dhe nuk do të rikuperohej në kohë për ndeshjen e parë të raundit të 16-të të Ligës së Kampionëve kundër Tottenhamit të Antonio Contes më 14 shkurt. Edicioni i sotëm i La Gazzetta dello Sport konfirmon se Maignan nuk është ende plotësisht në formë, duke shtuar se ka shumë pak gjasa që ish-portieri i Lille të jetë në portë për kuqezinjtë në ndeshjen e tyre me Spurs javën e ardhshme.

Sipas raportimit, rikthimi i Maignan në aksion është vonuar më tej me portierin që mund të kthehet edhe në mars. Prandaj, Stefano Pioli shpreson që 27-vjeçari të jetë i disponueshëm për ndeshjen e dytë në Londrën Veriore më 8 mars, por klubi nuk ka caktuar një datë zyrtare për rikthimin e tij.

Maignan është përjashtuar përkohësisht nga skuadra e Milanit në Ligën e Kampionëve, por mund të rifutet 24 orë para ndeshjes.

Ai ka qenë jashtë fushës që nga shtatori, kur pësoi një lëndim, ndërsa ishte në ndeshjet ndërkombëtare me Francën. Ai pësoi një lëndim të ri në muskulin e shputës një muaj më vonë, duke e detyruar atë të humbasë Kampionatin Botëror në Katar. 

(Kosova Sot Online )