Klubi i Barcelones i hendikepuar pë rreth një muaj, pesë javë mungesa e Pedrit

  • S.A /
  • 17 February 2023 - 10:19
Klubi i Barcelones i hendikepuar pë rreth një muaj,   pesë javë mungesa e Pedrit

Pedri do të jetë mungesë e madhe e Barcelonës deri në pesë javë. Ekzaminimet mjekësore kanë lënë të kuptohet se mesfushori i talentuar nuk do të jetë në dispozicion të katalonasve në pesë javët e ardhshmë, shkruan "Kosova Sot Online". 

Kësisoj, ai do të humbasë ndeshjet e rëndësishme ndaj Manchester Unitedit në Angli dhe në udhëtim ndaj Real Madridit në kuadër të Kupës së Mbretit.

Pedri e mori një lëndim mbrëmë në ndeshjen ndaj Manchester Unitedit në Ligën e Evropës, me ç’rast u detyrua të largohej qysh në pjesë të parë. 

(Kosova Sot Online )