Benzema poston një tjetër fotografi pasi dështoi ta fitojë çmimin “The Best” nga FIFA

  • S.A /
  • 01 March 2023 - 11:43
Benzema poston një tjetër fotografi pasi dështoi ta fitojë çmimin “The Best” nga FIFA

Karim Benzema ka postuar një tjetër fotografi delikate në rrjetet sociale, si kundërshtim pasi humbi çmimin më të mirë të FIFA-s në ceremoninë e së hënës. Lionel Messi u kurorëzua si futbollisti më i mirë në botë në çmimet FIFA Best, vetëm pak muaj që kur ai udhëhoqi Argjentinën drejt triumfit në Kupën e Botës në Katar, shkruan "Kosova Sot Online ".

“Është e mahnitshme. Është një nder për mua të jem këtu sonte dhe të fitoj këtë çmim. Pa bashkëlojtarët e mi nuk do të isha këtu. Ishte një vit i mrekullueshëm dhe arrita ëndrrën që kam shpresuar për kaq shumë kohë dhe më në fund, ia arrita”, tha Messi pas marrjes së çmimit.

Benzema u nominua për çmimin, por Messi e fitoi atë pasi mori 52 pikë krahasuar me 32 pikët e superyllit të Real Madridit.

35-vjeçari nuk mori pjesë në ceremoni, por reagoi ndaj fitimit të çmimit nga Messi duke postuar në rrjetet e tij sociale.

Ai ka postuar një video në ‘story’ në Instagram ku thotë: “Gënjeshtar, po, gënjeshtar”.

Francezi ka vendosur një mbishkrim poshtë videos që përkthehet si: “Natën e mirë”.

Ai ka vazhduar zemërimin e tij për mos fitimin e çmimit më të mirë të FIFA-s duke shpërndarë një tjetër postim në rrjetet sociale.

Benzema ndau një postim në Instagram, duke theksuar vlerësimet e tij nga gushti i kaluar deri në fund të periudhës së nominimit të FIFA-s për çmimin më të mirë me klubin dhe ekipin kombëtar.

Nga golat dhe asistimet e tij deri te grumbullimi i trofeut dhe triumfi i Topit të Artë.

(Kosova Sot Online  )