FBI-ja amerikan po i përgatitë prangat speciale për arrestimin e kryeministrit shqiptar, krye narkomanit Edi Rama

FBI-ja amerikan po i përgatitë prangat speciale për arrestimin e kryeministrit shqiptar, krye narkomanit Edi Rama
FBI-ja amerikan po i përgatitë prangat speciale për arrestimin e kryeministrit shqiptar, krye narkomanit Edi Rama

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 01 March 2023 - 07:41

Shkruan: ANALISTI- Reshat Badallaj - Zhuriani

Në Amerikë jo vetëm nga kongresmenët dhe partitë politike, por edhe nga shumë institucione tjera atje, nga gazetarët, nga publiku, nga qytetarët kanë filluar trysnit që të zbardhet ky rast dhe ky skandal i paparë në shtetin amerikan se si ndodhi sidomos në FBI. Dhe, kush e mendon se Edi Rama do të del i pa lagur gabon sa është i rëndë.

-Narkomani, Edvin Kristaq Rama e ka të kot që bredh si korb shëtitës nëpër vende të ndryshme të globit. Ky bisht dredhur le të shkoj nga të dojë por nuk qare pa u përgjigjur për shumë gjëra, dhe atë jo vetëm nga drejtësia por edhe nga mallkimi i popullit, se shumë hajni dhe tradhti ka bërë ndaj shtetit dhe ndaj kombit. Ky matrapaz ka përdorur një politikë të fëlliqur që me paratë e drogës dhe të kontrabandës e ka ndërtuar Shqipërinë sa për ti hedhur pluhur syve të populli dhe sa për të thënë se : "Neve nuk na intereson se çka bënë dhe nga cili kanal i nëntokës kriminale i merr Rama, me rëndësi është se ky e ndërtoi Shqipërinë, po le të del dikush dhe të sheh se si jetojnë ata përreth se të mos flasim në fshatrat e thella.

Dhe, ky dilinxhi si mundë të ikë dhe të mashtroj veten dhe të fshihet dhe ku të fshihet dhe mendon se mundë t´i ikë FBI-së ose drejtësisë amerikane kurrën e kurrës. Ky ka për të ulur në bankën e zezë dhe do zbardhen të gjitha zullumet dhe të zezat që i ka bërë popullit shqiptar dhe Shqipërisë për hajni dhe tradhti dhe jo vetëm andej Drinit, po edhe këtej Drinit në Kosovë e gjetkë se sa tradhti ka bërë kundër Kosovës dhe popullit të saj, që punoi kundër kurrizit të popullit duke i ra sakicë e hanxhar, krejt këtë për interesa të Serbisë fashiste dhe kumbarës së tij , Aleksandër Vuçiqit. Dhe, ky matrapaz deshi ti gllabëroj edhe në Maqedoni me atë idenë Ballkani i Hapur që të dominonte Serbia. Pra ky matrapaz dhe të gjithë ata hajna, spiunë dhe tradhtar e shkuar tradhtarëve deshi t´i bie gërshërë hartash akoma edhe më tej Kosovës që t´i falen gjymtyrë të Kosovës Serbisë fashiste që preu, vrau,dhunoi dhe dogji tokën e Kosovës. Urithi i nëntokës kriminale, Edvin Rama, mos mendoni se nuk e di këtë, ai është i vetëdijshëm dhe e ka frikën se një ditë do të arrestohet, ose vullnetarisht t´i dorëzohet drejtësisë Amerikane, por ai e pret ditën se kur do shkon duarlidhur atje dhe pastaj vaj halli se çka do të zbardhet. Asgjë nuk është thënë dhe nuk është e ditur me të zezat e tradhtitë e këtij skandali McGonigal se çka do të zbardhë drejtësia amerikane që akoma nuk dihen në publik.

Në Amerikë jo vetëm nga kongresmenët dhe partitë politike, por edhe nga shumë institucione tjera atje, nga gazetarët, nga publiku, nga qytetarët kanë filluar trysnit që të zbardhet ky rast dhe ky skandal i paparë në shtetin amerikan se si ndodhi sidomos në FBI. Dhe, kush e mendon se Edi Rama do të del i pa lagur gabon sa është i rëndë. A ka turp më të rëndë se sa për interesa të tija politike, për pushtet të shkon atje dhe të futet thellë vetëm e vetëm për ti eliminuar kundërshtarët politik. Kjo është marrëzi dhe shumë primitive. Dhe, ky skandal me këta kontrabandist të kanaleve të nëntokës kriminale, mos mendoni se përfundon me Shqipërinë, ky skandal i ka rrënjët thellë dhe është i përhapur në disa kontinente tjera, por që në këtë grup mafioz që përfshihet Edi Rama, pas tij do të shkojnë edhe langonj të ish Sigurimit, UDB-së dhe të Kremlinit. Po të pyetesha unë, do të dëshiroja dënimin më të ashpër për këta faqezinj, fjalën e kam për ata sidomos te këlyshët e UDB-së dhe këlyshët e Jelcinit e të Kremlinit, jo në karrige elektrike po varje edhe në litar si qenin.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".