Sot zhvillohen ndeshjet çerekfinale për kupen e Kosovës – derbi luhet në Lipjan

  • S.A /
  • 15 March 2023 - 09:01
Sot zhvillohen ndeshjet çerekfinale për kupen e Kosovës – derbi luhet në Lipjan

Kupa e Kosovës zhvillon sot (e mërkure) fazën çerekfinale, me disa ndeshje derbi. Për këtë rreth, vëmendja do të jetë në duelin mes Prishtinës dhe Ballkanit, si përballja më e zjarrtë, shkruan "Kosova Sot Online".

Sfidë interesante është edhe ajo në Mitrovicë, ku Trepça ’89 e pret Gjilanin dhe që të dyja synojnë të kalojnë në gjysmëfinale.

Nuk duhet humbur as ballafaqimin që luhet në Podujevë, aty ku Llapi është nikoqir i Malishevës. Ndeshja tjetër është ajo në mes të Vushtrrisë dhe Beharit. Që të gjitha këto përballje fillojnë në ora 13:00. 

(Kosova Sot Online )