Sonte ësht mbrëmje e madhe spektakolare në UFC – vëmendja te trilogjia mes Kamaru Usman dhe Leon Edwards

  • S.A /
  • 18 March 2023 - 11:55
Sonte ësht mbrëmje e madhe spektakolare në UFC – vëmendja te trilogjia mes Kamaru Usman dhe Leon Edwards

Leon Edwards përballet me Kamaru Usman në UFC 286 në Londër, për të përfunduar një trilogji emocionuese mes dyshes. Usman mundi Edwards në vitin 2015, vetëm që luftëtari britanik të pretendonte hakmarrjen gushtin e kaluar në UFC 278. Edwards e mposhti rivalin e tij me një goditje shkatërruese në raundin e pestë, për t’u bërë vetëm kampioni i dytë në UFC nga Mbretëria e Bashkuar në peshën e lehtë.

Luftëtari i lindur në Birmingham do të përballet me Usman për herë të tretë këtë mbrëmje dhe do të mbrojë kurorën e tij para një turme vendase. Në të vërtetë, karta do të përfshijë gjithashtu luftën e Justin Gaethje me Rafael Fiziev në një eveniment të përbashkët kryesor të peshës së lehtë. UFC 286 zhvillohet të shtunën (sot) më 18 mars në O2 Arena në Londër. Ngjarja do të fillojnë në orën 20:00, me kartën kryesore që fillon në 22:00. Edwards pritet të përballet me Usman rreth orës 23:30 sipas kohës tonë lokale. 

(Kosova Sot Online )