Boksieri serb rrahet brutalisht nga shqiptari Bernardin Jakaj, shfaqet fytyrën e ënjtur dhe syrin e mbyllur

  • S.A /
  • 25 March 2023 - 12:51
Boksieri serb rrahet brutalisht nga shqiptari Bernardin Jakaj,  shfaqet fytyrën e ënjtur dhe syrin e mbyllur

Boksieri shqiptar Bernardin Jakaj e ka regjistruar mbrëmë një fitore speciale në boksin profesionist, transmeton  "Kosova Sot Online".

Jakaj e mposhti boksierin serb, Marko Nikolic në meçin e zhvilluar të Austri, në përvjetorin e 24-t të bombardimeve të NATO-s mbi Serbi.  “Shqiponja shqiptare” e dominoi meçin dhe ia doli ta rrëzonte kundërshtarin njëherë në dysheme, por ky i fundit nuk u dorëzua dhe qëndroi deri në fund.

Fituesi pastaj u përcaktua me vendim unanim të gjyqtarëve. E sot, boksieri serb e ka postuar sot një fotografi të tij në rrjetet sociale, duke shkruar “Mirëmëngjesi”, duke ia përcjellë asaj edhe një zemër. Ndërkohë, në foto shihet fytyra e tij e ënjtur dhe njëri sy i mbyllur tërësisht nga goditjet e fuqishme të boksierit shqiptar. Për 25-vjeçarin nga Kosova kjo ishte fitorja e 14-të në boksin profesionist, në kategorinë gjysmë të rëndë, nga po aq meçe të zhvilluara deri më tani. E për Nikolicin ishte humbja e tretë, krahas 30 fitoreve.

(Kosova Sot Online )