Chelsea po përgatitet për shitjen e Kovacicit, dy gjigantët evropianë janë të interesuar

  • S.A /
  • 12 May 2023 - 08:43
Chelsea po përgatitet për shitjen e Kovacicit, dy gjigantët evropianë janë të interesuar

Chelsea është gati të shesë mesfushorin kroat, Mateo Kovacic, në afatin kalimtar të verës dhe Bayern Munich e Manchester City duan shërbimet e tij. Mesfushori kroat thuhet se është bërë tepricë ndaj kërkesave në klubin e Stamford Bridge dhe tani drejtuesit duan të largojnë disa lojtarë, transmeton "Kosova Sot Online".

Me Blutë që investojnë shumë në lojtarë si Enzo Fernandez dhe duke parë përforcimet e mundshme të verës, Kovacic mund të lëvizë për të hapur rrugën. 

Sipas faqes football.london, 29-vjeçari vlerësohet rreth 30 milionë euro, por mund të shkojë për një çmim edhe më të ulët për klubet që e duan.

Kovacic ka vetëm një vit të mbetur në kontratën e tij, me Blutë të etur për të fituar para nga ai në vend që ta humbin atë falas brenda një viti. 

Ish-trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel është në Bayern dhe është i etur për t’u ribashkuar me Kovacic.

Megjithatë, interesim ka shprehur edhe Pep Guardiola me Cityn e tij, pasi Ilkay Gundogan pritet të largohet si lojtar i lirë këtë verë.

(Kosova Sot Online )