Ndalohet hyrja në stadium për 43 tifozë që sulmuan fansat e West Hamit

  • S.A /
  • 26 May 2023 - 11:51
Ndalohet  hyrja  në stadium  për 43 tifozë që  sulmuan fansat e West Hamit

AZ Alkmaar ka lëshuar 43 ndalime në stadium pasi tifozët e West Ham United u sulmuan gjatë humbjes së tyre në gjysmëfinale të Ligës së Konferencës së Evropës, transmeton "Kosova Sot Online".

Disa lojtarë të ekipit anglez u përballën me grupin e tifozëve që kishin shënjestruar një zonë ku kishte miqtë dhe familjet e tyre, të cilët ishin të pa dëmtuar.

Skuadra e Premier League fitoi ndeshjen e dytë në Holandë 1-0 për të siguruar një fitore të përgjithshme 3-1.

Në një deklaratë, klubi holandez tha se më shumë ndalime mund të pasojnë në të ardhmen.

Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA do të shqyrtojë raportet e incidenteve përpara se të vendosë për ndonjë veprim.