Babai i Messit e pranon ofertën rekorde të Al-Hilal?

  • S.A /
  • 30 May 2023 - 10:02
Babai i Messit e pranon ofertën rekorde të Al-Hilal?

Babai dhe njëkohësisht menaxheri i Lionel Messit, Jorge, raportohet se e ka pranuar një ofertë të jashtëzakonshme prej 1,2 miliard eurove nga Al-Hilal, transmeton "Kosova Sot Online".

Në fakt, ylli argjentinas do ta merrte këtë shumë në Arabinë Saudite për dy sezone, që i bie se kampioni i botës do të paguhej plot 600 milionë euro në vit, një rrogë kjo stratosferike.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi francez “Foot Mercato”.

Kjo shifër do të ishte sa tri herë rroga e Cristiano Ronaldos, e cila thuhet se në Al-Nassr paguhet 200 milionë euro në vit.

Edhe pse raportohet se preferencë e Messit është rikthimi në Barcelonë, por limiytet financiare të gjigantit katalunas mund ta detyrojnë atë që të mos i presë më “Blaugrana” dhe ta pranojë ofertën e parefuzueshme dhe të parezistueshme që i ka ardhur nga Lindja e Mesme.

Messit do t’i skadojë kontrata me Paris Saint-Germainin në fund të qershorit dhe do të jetë i lirë ta zgjedh klubin e tij të ardhshëm. 35 vjeçari ka ofertë edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga ekipi Inter Miami.

(Kosova Sot Online )