Sot luhet finalja e Kupës FA, përballen Man City dhe Man United

  • S.A /
  • 03 June 2023 - 09:23
Sot luhet finalja e Kupës FA,  përballen Man City dhe Man United

Sot do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës FA. Për trofeun e çmuar do të “luftojnë” Manchester City dhe Manchester United, transmeton "Kosova sot Online ".

Përballja finale mes rivalëve lokalë do të zhvillohet nga ora 16:00, në stadiumin “Wembley” të Londrës.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola në këtë ndeshje do të hyjë si kampion i Anglisë, teksa synon të “rrëmbej” edhe trofeun e Kupës FA.

Vlen të përmendet se “Qytetarët” janë në rrugë për suksesin e tyre historik, për të fituar tripletën, pasi javën e ardhshme do të zhvillojnë edhe finalen e Ligës së Kampionëve, ndaj Interit. Në anën tjetër, Man United synon që ta mbyllë sezonin me trofeun e dytë – pasi më herët e kanë fituar Kupën e Ligës. “Djajtë e Kuq” e kanë fituar 12 herë trofeun e Kupës FA. Ndërsa, rivalët e tyre gjashtë herë.

(Kosova sot Online )