Ky futbollist amerikan me një ndërhyrje “horror” i “sakaton” dy kundërshtarët

  • S.A /
  • 18 September 2023 - 15:04
Ky futbollist amerikan me një ndërhyrje “horror” i “sakaton” dy kundërshtarët

Futbolli në Amerikën e Jugut është vërtetë i ashpër dhe me plot inate, por edhe me pasion të madh. Duelet e ashpra janë bërë përditshmëri në këtë kontinent, ndërsa nuk mungojnë as ndërhyrjet e frikshme të lojtarëve, transmeton "Kosova Sot Online ".

E një e tillë është parë edhe në Honduras, respektivisht në Liga Nacional, Apertura.

Derbi i zjarrtë mes ekipeve Marathon dhe Olimpia solli gjithçka, përfshirë këtu edhe një ndërhyrje “horror” të lojtarit të Marathon, Andre Orellana, i cili i zemëruar me faktin që ekipi i tij po humbiste, i përplasi për toke dy kundërshtarë me këtë ndërhyrje “killer”.

Më pas, 21 vjeçari ia përkeqësoi punët ekipit të tij pasi u ndëshkua me karton të kuq dhe pritet të dënohet ashpër për këtë ndërhyrje të qëllimshme.

https://streamable.com/xiqb9e

( Kosova Sot Online )