Ja pse Ronaldo ka refuzuar të flasë me ish-trajnerin e tij që nga Kupa e Botës “Katar 2022”

  • S.A /
  • 09 November 2023 - 12:30
Ja pse Ronaldo ka refuzuar të flasë me ish-trajnerin e tij që nga Kupa e Botës “Katar 2022”

Ish-trajneri i Portugalisë, Fernanrdo Santos pretendon se Cristiano Ronaldo ka refuzuar të flasë me të që kur ai e la atë në bankë në Kupën e Botës “Katar 2022”, transmeton "Kosova Sot Online "

Në atë që shumë menduan se do të ishte finalja e tij në Kupën e Botës, Portugalia u eliminua në çerekfinale nga Maroku dhe Ronaldo, pavarësisht se ishte kapiten, u bë një rezervë.

Ai u la në bankë për ndeshjen e fazës së 1/8-tës kundër Zvicrës, me Goncalo Ramos që hyri si titullar dhe shënoi një het-trik në fitoren e thellë 6-1.

Ramos, i cili në atë kohë luante për Benficën, ruajti vendin e tij për ndeshjen e radhës ku Portugalia humbi 1-0 kundër befasisë, Marokut. Ronaldo hyri si një zëvendësues, por nuk ishte në gjendje të shpëtonte vendin e tij dhe ishte në lot pas eliminimit. Santos, i cili e kishte udhëhequr Portugalinë drejt fitores së Kampionatit Evropian gjashtë vjet më parë, u shkarkua pas përfundimit të edicionit dhe përfundimisht u zëvendësua nga ish-trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez. Që atëherë ai ka marrë frenat në ekipin kombëtar të Polonisë, por marrëdhënia e tij me Ronaldon, i cili tani është duke luajtur në Arabinë Saudite, është përkeqësuar keq. Të dy nuk kanë qenë në kontakt që nga eliminimi i Portugalisë nga Kupa e Botës, me Ronaldon që ishte i pakënaqur që ai u shpërfill nga trajneri. Megjithatë, Santos ende e cilëson Ronaldon një “djalë” të tij.

“Ne nuk kemi folur që kur kam ardhur nga Katari. Ditën e lojës, në mëngjes, kur shkova për të shpjeguar se ai nuk do të luante dhe pse nuk luante, ai e kishte keqkuptuar”, ka thënë fillimisht Santos për A Bola.“Nga ana ime marrëdhënia është e njëjtë dhe ai vazhdon të jetë si një djalë për mua. Ditën që bie telefoni e di që unë jam gjithmonë këtu”. “Ai është më i miri në botë. Por, ai pati një moment në karrierën e tij që ishte shumë i vështirë. Në gjysmën e dytë të vitit 2022 ai ka gjashtë muaj që janë të tmerrshëm”. “Ai moment e preku vërtet atë. Ai nuk kishte ritëm. Ishte një çështje strategjike”, përfundoi trajneri i njohur.

(Kosova Sot Online )