Këto janë të gjitha ekipet e kualifikuara për Ligën e Konferencës

  • S.A /
  • 01 December 2023 - 08:34
Këto janë të gjitha ekipet e kualifikuara  për Ligën e Konferencës

Dje u zhvillua xhiroja e pestë e fazës së grupeve në Ligën e Konferencës. Shumë prej ekipeve siguruan kualifikimin në fazën e eliminimit direkt, transmeton "Kosova Sot Online ".

Lille, Slovan Bratislava, Gent, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Burgge, Bodo/Glimt, Aston Villa, Fiorentina, PAOK dhe Frankfurt janë ekipet që kanë siguruar kualifikimin.

Pas dy javësh do të zhvillohet edhe xhiroja e fundit, ku edhe Ballkani ka gjasa për kualifikim në fazën e nokautit.

(Kosova Sot Online )