Man Utd hyn në garë për senzacionin brazilian, Estevao Willian

  • S.A /
  • 01 December 2023 - 11:18
Man Utd hyn në garë për senzacionin brazilian, Estevao Willian

Manchester United i është bashkuar Manchester City, Chelsea, Bayern Munich, Borussia Dortmund dhe Real Madrid në garën për sensacionin brazilian Estevao Willian, zbulon TEAMtalk, transmeton "Kosova Sot Online".

Brazili ka një histori të prodhimit të disa prej talenteve më të mirë në botë dhe Estevao Willian  është i fundit që po kërkohet nga skuadrat më të mëdha të Evropës.

 

16-vjeçari, i mbiquajtur “Messinho” për shkak të stilit të tij të lojës, është një tifoz i madh i Barcelonës – klubi ku idhulli i tij i famshëm luajti për pjesën më të madhe të karrierës së tij.

Barcelona është një nga skuadrat kryesore të interesuara për nënshkrimin e tij dhe kanë folur me agjentin Angel Curry për një lëvizje të mundshme për talentin adoleshent. 

Katalanasit kuptohet se janë opsioni i favorizuar i anësorit dhe burimet thonë se Camp Nou do të ishte lëvizja e ëndrrave për të. Manchester United ka dërguar skautët për të parë të riun brazilian në Kupën e fundit të Botës U-17 dhe kanë mbetur shumë të impresionuar nga anësori. 

Ai ka një klauzolë lirimi prej 47 milionë funtesh në marrëveshjen e tij aktuale. 

(Kosova Sot Online )