Juventusi triumfon në ndeshjen dramatike ndaj Monzas

• 02 December 2023 - 08:17

Pas barazimit në derbin me Interin javën e kaluar, Juventusi u rikthye sonte te fitorja në Serie A, transmeton "Kosova Sot Online".

Skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri triumfoi në udhëtim ndaj Monzas, në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-t në Serie A.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Brianteo” përfundoi me rezultatin 1:2. Fundi i kësaj përballje ishte tejet dramatik.

Juventusi kaloi në epërsi me golin e Adrien Rabiot (12′), me shifrat që nuk ndryshuan deri në minutat shtesë.

Vendasit ia dolën të barazonin rezultatin përmes Valentin Carboni (90+1′), por “Zonja e Vjetër” reagoi tre minuta më vonë dhe mori sërish epërsinë. Federico Gatti (90+4) shënoi për t’ia siguruar pikët e plota Juventusit.

Juventusi pas kësaj fitore ka 33 pikë dhe tani është lider në tabelë, me një pikë më shumë se Interi. “Nerazzurrët” momentalisht kanë një ndeshje më pak.