Infantino i vendosur: Nuk do të ketë kartonë të kaltër

  • S.A /
  • 02 March 2024 - 10:21
Infantino i vendosur: Nuk do të ketë kartonë të kaltër

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino e ka dhënë vendimin e shtëpisë më të madhe të futbollit botëror lidhur me implementimin e kartonit të kaltër në futboll, transmeton "Kosova Sot Online".

U përfol shumë se një karton i kaltër që do të përjashtonte lojtarin për 10 minuta do të futej në përdorim fillimisht në gara më të ulëta, për të vazhduar në ato elitare.

Megjithatë, Infantino tha se situate e kartonit të kaltër është inekzistente për ta.

“Kartonët e kaltër? Kjo është një temë që është inekzistente për ne. Nuk ka gjasa. Nuk ka gjasa për kartonë të kaltër në nivelin elitar. Kjo nuk do të ndodh dhe pozicioni ynë është shumë i qartë lidhur me këtë”, tha i pari i FIFA-s.

(Kosova Sot Online )