Tifozët shqiptarë e skuqin Hamburgun

  • S.A /
  • 19 June 2024 - 11:41
Tifozët shqiptarë e skuqin Hamburgun

Tifozët shqiptarë kanë filluar të mbushin qytetin e Hamburgut, aty ku Shqipëria do ta zhvillojë ndeshjen e radhës në Kampionatin Evropian 2024, transmeton "Kosova Sot Online ".

Kuqezinjtë përballen me Kroacinë, në Hamburg me fillim nga ora 15:00.

Një autobus me tifozë shqiptarë dhe me flamuj kombëtar u pa rrugëve të qytetit.

Edhe sot, pritet një përkrahje e madhe e tifozëve kuq e zi në duelin shumë të rëndësishëm ndaj Kroacisë.

(Kosova Sot Online )