Ballkani mëson kundërshtarin për rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve

  • S.A /
  • 19 June 2024 - 12:48
Ballkani mëson kundërshtarin për rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve

Ballkani do të nisë edhe këtë vit garat evropiane nga rrethi i parë i kualifikimeve për në Ligën e Kampionëve, transmeton "Kosova Sot Online ".

Kampioni në fuqi i Kosovës, në rrethin e parë do të ndeshet me skuadrën nga Andorra, Santa Coloma.

E tanimë në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti edhe për rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve dhe suharekasit kanë mësuar kundërshtarin në rast se kalojnë tutje.

Nëse kalon tutje, Ballkani do të përballet me skuadrën e madhe daneze Midtjylland.

Ndërkohë shortin e kanë mësuar edhe tre skuadrat tjera shqiptare si Decic, Struga dhe Egnatia.

Egnatia nëse kalon tutje në rrethin e dytë takohet me gjigantin grek PAOK.

Në rast se Struga kalon tutje atëherë do të ndeshet me fituesin e duelit Florina Tallinn – Celje, derisa Decic mund të ndeshet me Ferencvarosin. 

(Kosova Sot Online )