Matoshi: Na paska lënë Buqja fizikisht

  • E.K /
  • 27 tetor 2021 - 14:28
Matoshi: Na paska lënë Buqja fizikisht

Aktorja dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e regjisores kosovare, Burbuqe Berisha.

Ajo shkruan se vdekja e regjisores Berisha është e rëndë për komunitetin artistik.

Postimi i saj i plotë:

Regjisorja Burbuqe Berisha ka vdekur sot në vendin e saj të punës, në Ministrinë e Kulturës.

Ajo vdiq në moshën 51-vjeçare.

(Kosova Sot Online)