Kush triumfoi në çmimet e publikut për 2021-in

  • G.G /
  • 08 dhjetor 2021 - 11:02
Kush triumfoi në çmimet e publikut për 2021-in

Artistët më të mirë të muzikës, filmave dhe televizionit u bënë bashkë dje në Kaliforni, për të zgjedhur fituesit e votuar nga njerëzit. Dwayne Johnson mori tre çmime në People’s Choice Awards, atë të aktorit të vitit 2021, yllit të filmave komedi dhe çmimin e nderit People’s Champion Award.

Mes fituesve ishin edhe BTS, Olicia Rodrigo, Lil Nas X dhe Adele ë u vlerësua si Artistja e vitit me rikthimin e saj në muzikë.

Christina Aguilera gjithashtu u vlerësua me çmimin e ikonës së muzikës. Halle Berry mori çmimin People’s Icon Award, ndërsa Kim Kardashian atë të Ikonës së Modës.

Më tej keni listën e të preferuarve të publikut:

Artisti i vitit 2021

FITON: Lil Nas X
Artistja e vitit 2021
FITON: Adele
Grupi i vitit 2021
FITON: BTS
Kënga e vitit 2021
FITON: “Butter,” BTS
Albumi i vitit 2021
FITON: Sour, Olivia Rodrigo
Artisti më i mirë country
FITON: Blake Shelton
Artisti më i mirë latin
FITON: Bad Bunny
Artisti i ri më i mirë
FITON: Olivia Rodrigo
Videoklipi i vitit 2021
FITON: “Butter,” BTS
Bashkëpunimi i vitit
FITON: “Stay,” The Kid LAROI & Justin Bieber
Filmi i vitit 2021
FITON: Black Widow
Filmi komedi i vitit 2021
FITON: Free Guy
Filmi aksion i vitit 2021
FITON: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Filmi dramë i vitit 2021
FITON: Cruella
Aktori i vitit 2021
FITON: Dwayne Johnson, Jungle Cruise
Aktorja e vitit 2021
FITON: Scarlett Johansson, Black Widow
Ylli i filmave dramatikë
FITON: Kevin Hart, Fatherhood
Ylli i filmave komedi
FITON: Dwayne Johnson, Jungle Cruise
Ylli i filmave aksion
FITON: Simu Liu, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
Ylli social i vitit 2021
FITON: Britney Spears
Ylli që “ndryshoi lojën”
FITON: Simone Biles

(Kosova Sot Online)