Princi Harry po shkruan një libër

  • A.P /
  • 23 korrik 2021 - 22:13
Princi Harry po shkruan një libër

Princi britanik Harry po shkruan kujtime për jetën e tij që do të botohen në fund të vitit 2022, njoftoi botuesi Penguin Random House të hënën.

Libri do të "japë një përmbledhje përfundimtare të përvojave, aventurave, humbjeve dhe mësimeve të jetës që e ndihmuan atë të ndërtonte veten si një person," njoftoi botuesi.

 

Harry dhe gruaja e tij Megan, një ish Duka dhe Dukeshë e Sussex, hoqën dorë nga detyrat e tyre mbretërore në fillim të vitit 2020 dhe tani jetojnë në Kaliforni me dy fëmijët e tyre.

Çifti, nga rruga, tronditi monarkinë britanike me një intervistë me Oprah Winfrey në të cilën Megan akuzoi familjen mbretërore se po shqetësohej se sa djali i tyre do të ishte me lëkurë të errët dhe se ata e kishin sjellë atë në prag të vetëvrasjes.

Harry tha se ai shkruan kujtime "jo si një princ siç lindi, por si një njeri siç u bë".

"Unë e kam gjetur veten në të gjitha llojet e roleve gjatë viteve dhe shpresoj që duke treguar historinë time, ngritjet dhe ngritjet, gabimet, mësimet e nxjerra, të mund të ndihmoj dhe të tregoj se, pa marrë parasysh se nga vijmë, kemi më shumë të përbashkëta sesa mendojmë, " tha ai në një deklaratë.

(Kosova Sot Online)