Më thoni, kush i beson mashtrues Hashimit të Haxhi Brojes dhe bandës së tij për një mandat të ri presidencial...?

Më thoni, kush i beson mashtrues Hashimit të Haxhi Brojes dhe bandës së tij për një mandat të ri presidencial...?
Më thoni, kush i beson mashtrues Hashimit të Haxhi Brojes dhe bandës së tij për një mandat të ri presidencial...?

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 31 tetor 2020 - 09:17

Shkruan: Reshat Badallaj -Zhurjani

Unë nuk e humbi shpresën vetëm te populli se vetëm protestat gjithë popullore mundë t´i shporin këtë bandë banditësh e pazarexhijshë që e morën në qafë popullatën, vendin dhe kombin në përgjithësi. Kjo bandë banditësh i vunë interesat e tyre personale mbi interesat e vendit e të kombit.

Po e nisi sot trajtimin e kësaj çështje të radhës me një pyetje publike: A ka ndonjë njeri normal që i beson Hashimit të Haxhi Brojës? Po, pyes se pastaj i numërojmë një nga një të gjitha mashtrimet, premtimet, dallaveret dhe pazaret e tij. Ky kokë qyp a ju kujtohet se çka shthoshte për liberalizimin e vizave, ndoshta ju kujtohet edhe kur ky dilinxhi dhe matrapaz thoshte se nëse e votoni bandën e tij do t´i hapin gjysmë milioni vende pune!? A ju kujtohet kjo more bira apo nuk jeni në terezi dhe doni ju t´i normojmë të gjitha pabesit e tij kundër popullit? Mirë, më thoni se si u zgjodh kryeministër dhe president?- Po, ju pyes juve faqezinj që bëni be për të. Apo, unë të ju tregoj pazaret me derrin plak, me kopilin e Titos, hajnin e diasporës, argatin e Sllobodan Millosheviqit e Rrahman Morinës që ka vetëm një emër që ky derri plak quhet Isa Mustafa.

Këta janë xhambaz dhe nga anët tona, në Zhur të Krahinës së Lumës thonë:" xhambazëve mos ju besoni se bëjnë be rrejshëm...?" Apo, edhe kjo nuk ju kujtohet juve, mos u hiçni cub se ju kujtohet por ju këlyshët e tyre që i rrini rrotull; bëni disa arsyetime mashtruese. Unë, personalisht habitem kur disa faqezinj nuk e paskan kuptuar se ky dilinxhi dhe ai kopili i Titos, Isa zeza, janë gjak zinj dhe janë të sëmurë për pushtet e hajni, sepse këtë e kanë në gjak, prandaj, ju e keni vetëm për interes që ia hedh një kockë për të gërryer. Mos e shitni vetin e trupin për interes se do vjen dita që do t´iu mbulon turpi! Heu, faqeziu thotë se unë largohem kur vendi është në drejtim të duhur!-Po, në cilin drejtim e drejtuat timonin që nga pas lufta? Përpos hajnisë, korrupsionit, tradhtisë, matrapazllëqeve dhe të mos i numëroj të gjitha klanet mafioze të punësimeve me krye banditë, krye hajna, krye vagabondë, dallkauk e soj të prostitutave dhe shumë tjetër prandaj lërini salltanetet , se jeni bërë horë dhe keni lënë namin. Thotë ky dilinxhi se do ta fiton mandatin e dytë dhe unë ju garantoj se e fiton, por shtrohet pyetja si? Ju tregoj unë, e fiton me para të vjedhura të buxhetit, me krye banditët dhe krye kriminelët e kanaleve të nëntokës kriminale sepse i nevojitet Serbisë fashiste. Përse nuk doli një gop nëne dhe të tregon se Hashim Thaçi, Isa damllaja dhe të gjithë ata krye banditë të bandave politike si u zgjodhën? U zgjodhën me vota, me pazare, me dredhi, me hajni, apo si? Flisni ore çerrata!?

Pra, çdo gjë është e mundur kur pushtetin e kanë kryebanditët më të rrezikshëm të Ballkanit, a jeni ju me sy në ballë dhe nuk po e shihni se si e kanë lëshuar rrjetin taman si të merimangës, si në nivelin bazë si në atë lokal, dhe askush nuk i trazon. Po a jeni ju në terezi dhe nuk i shihni se si i vrasin njerëzit, si e plaçkitin buxhetin e shtetit, se si vidhet ari, droga dhe e ndajnë bashkë, si i vrasin njerëzit me hanxhar deri 13 herë dhe mashtrojnë popullin bëri vetëvrasje. Unë nuk e humbi shpresën vetëm te populli se vetëm protestat gjithë popullore mundë t´i shporin këtë bandë banditësh e pazarexhijshë që e morën në qafë popullatën, vendin dhe kombin në përgjithësi. Kjo bandë banditësh i vunë interesat e tyre personale mbi interesat e vendit e të kombit. Po, a e dini ju se sa u tradhtua votuesi? A ju kujtohet juve kur këta qenë bishta qeni se sa janë sharë në gra shtrati për të mashtruar popullin dhe pastaj kur vinte ndarja e kulaçit këta qenë u zgërdhiheshin taman si langoi i Ac Jovanit. Pra, mos e mashtroni veten me rrenat e kësaj bande banditësh që e lanë popullin në mëshirën e Zotit dhe e lëshuan vendin për bukën e gojës dhe për fund, a e din kjo kope bagëtish se sa ushtari i UÇK-ës bëri vetëvrasje dhe përse? Po, i presim lehjet e këtyre lehaqenëve dhe ne jua tregojmë arsyen dhe stanin.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".