Godet ish-Agjenti i SHIK-ut: Azem Syla do të jetë “kurban” i klanit të Rognerit në Speciale

Godet ish-Agjenti i SHIK-ut: Azem Syla do të jetë “kurban” i klanit të Rognerit në Speciale
Godet ish-Agjenti i SHIK-ut: Azem Syla do të jetë “kurban” i klanit të Rognerit në Speciale

Naim Miftari

  • 25 dhjetor 2020 - 14:07

Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla ishte njëri prej komandantëve të ftuar nga Gjykata Speciale.

Ai ishte hë Hagë ku edhe është marr në pyetje të shumta nga hetuesit e Speciales.

Për dallim nga ‘shokët’ e tij, Syla vazhdon të jetë i lirë.

Në Hagë tashmë janë të burgosur ish-kreu politik i UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, si dhe Hysni Gucati, Nasim Haradinaj dhe Sali Mustafa.

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, thotë se, Azem Syla do të jetë “kurban” i klanit të Rognerit në Speciale.

Sipas tij, ai do t’i paguaj faturat e Thaçit, Veselit, Haliti dhe Grabovcit.

Postimi i plotë:

Mbahu dajko

Azem Syla DAJA do të jetë koka Turke apo kurbani krysor i klanit të Rognerit i cili në Gjykaten Speciale në Hagë do ta paguaj edhe çekun e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Xhavit Halitit, Adem Grabovcit.... daj mos flej pa pizhame se ki mu ftoh keq garant këto ditë të dimrit!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".