Opozita të bëhet konstruktive, vota përcaktoi për Kryeministër Albin Kurtin dhe Presidente Vjosa Osmanin

Opozita të bëhet konstruktive, vota përcaktoi për Kryeministër Albin Kurtin dhe Presidente Vjosa Osmanin
Opozita të bëhet konstruktive, vota përcaktoi për Kryeministër Albin Kurtin dhe Presidente Vjosa Osmanin

Faik Krasniqi

  • 07 mars 2021 - 13:02

Shkruan: Faik Krasniqi

Partitë opozitare nëse vendin duan ta dërgojnë prape ne zgjedhje, atëherë mos ta votojnë ose bëjnë kuorumin Vjosa Osmanit kur te dominohet për presidente. Por duhet ta dine qe do te ndëshkohen akoma me keq.

Me 14 shkurt sovrani foli. Ju dha të gjithëve atë që e meritojnë. Këtu nuk ka dilemë se kush duhet ta udhëheq Qeverinë, që nënkupton LVV-në dhe kryeministri në ardhje Albin Kurti, por edhe kush duhet të bëhet presidente. Kuptohet Vjosa Osmani, sepse sovrani ashtu vendosi me Referendum popullor, dhe kush del kundër vullnetit të sovranit prapë do të ndëshkohet edhe me keq se siç u ndëshkuan me 14 shkurt.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".