Kryeministri dhe Presidentja, arrë e fortë që “thyen dhëmbët” e Serbisë!

Kryeministri dhe Presidentja, arrë e fortë që “thyen dhëmbët” e Serbisë!
Kryeministri dhe Presidentja, arrë e fortë që “thyen dhëmbët” e Serbisë!

Faik Krasniqi

  • 07 prill 2021 - 13:34

 Shkruan: ANALIST - Faik Krasniqi

Sado që ka një presion të madh ndërkombëtar ndaj krerëve të rinj të shtetit të Kosovës, Kryeministrit Kurti dhe Presidentes Osmani, që pa vonesë të nisin dialogun  me Serbinë, aty ku ka mbetur, analisti p0olitik Faik Krasniqi beson që ky dialog nuk mundë të vazhdohet pa kushte konkrete dhe pa i shijuar shteti i Kosovës përfitimet e para të agjendës së deritashme në favor të Kosovës.

 Bisedimet me Serbinë nuk janë prioritet numër një i kryeministrit Kurti. Këtë e ka premtuar edhe gjatë fushatës. Serbia është mësuar të bisedoj me njerëz që ju kanë nënshtruar në bisedime. Me Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin nuk do ta ketë lehtë. Do të jenë arrë e fortë gjatë bisedimeve. Sido qoftë, bisedimet nuk duhet të rifillojnë pa liberalizimin e vizave!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".