Edi Rama,Mustafa Nano vëllezërit e Vuçiqit dhe miqtë të Serbisë,tradhtarët dhe HORAT e Shqiptarisë!

Edi Rama,Mustafa Nano vëllezërit e Vuçiqit dhe miqtë të Serbisë,tradhtarët dhe HORAT e Shqiptarisë!
Edi Rama,Mustafa Nano vëllezërit e Vuçiqit dhe miqtë të Serbisë,tradhtarët dhe HORAT e Shqiptarisë!

Ragip Guraziu

  • 13 August 2021 - 13:33

Shkruan:Ragip Guraziu

Edi Rama,Mustafa Nano vëllezërit e Vuçiqit dhe miqtë të Serbisë,tradhtarët dhe HORAT Shqiptarisë

Pasi vije nga një fshat të komunës së Therandës-ishtë Suhareka, fshati historik pasi mbahet në shumë shtylla patriotike me nami të madhë kombëtarë; siç,Ramë Bllaca, grisi traktatin në zemrën e Serbisë-Beograd,që bënte fjalë për shprazjen e Kosovës për Anadoll –Turki.Dhe këtë e pagoi me jetë,viti 1937. Pastaj vije djali I tij Qazimi,Rizah Bllaca,Asllan Fazlia, Nez Tafa,Ali Bllaca Guraziu, e shumë patriot tjerë, nuk mundem të rri duarkryq ndaj horave,siç po sillen në politikë,Edi Rama dhe Analisti,Mustafa Nano,por JO,JO,këta nuk kanë fuqi dhe kokën bosh,për të rrxuar përtokë popullin kombëtarë shqiptarë,për veqse jam I sigurt që E di do ecë për Hagë,dhe tek atëhere do e shef veten se ku është.

O JU DY TË MJERË…..

Po si nuk ke turp,more Mustafa Nano që po I quan talebanë shqiptarët që s’e duan Bregoviqin në Korçë: Ikni pi****, s’kam punë me ju trushpëlarë. Por ti je ai hori I trushpëlarë

Thuhet për ty Nano , Analisti nga Shqipëria, Mustafa Nano ka reaguar sërish, e kësaj here edhe më ashpër lidhur me temën e muajit; ardhjen e këngëtarit serb, Goran Bregoviq në Korçë.

Ke bërë një krahasim në Facebook-un e tij, të shqiptarëve “mendje-hapur”, siç e konsideron ai veten dhe shqiptarëve “trushpëlarë”, me afganët që duan liri dhe drejtësi e talebanët që i vrasin në mënyrë mizore.

Sipas Mustafa Nanos, këta shqiptarë “trushpëlarë” janë si talebanët në Afganistan, që nuk e duan shtetin e së drejtës, liritë e individit apo kulturën e sende të tjera.

Ai thotë se vetë i përket anës së shqiptarëve të “mirë”, ndaj i kërkon “sulmuesve” që të mos jenë pjesë e faqeve të tij në rrjete sociale, duke u distancuar prej tyre.

Ti Mustafa Nano bashkë me Horin tëndë Edi Ramën,populli ju ka dstancuar që kahere

‘’Pas largimit të amerikanëve prej Afganistanit, talebanët janë duke i rimarrë qytetet një e nga një. Sot morën Ghazni-n, një qytet të rëndësishëm në rrugën drejt Kabulit. Është e sigurt që edhe Kabuli do të bjerë shumë shpejt në dorë të tyre. Sepse talebanët kanë motivacione të mëdha. Luftojnë për ide në të cilat besojnë. Luftojnë për Sherihatin, luftojnë kundër të pafeve, luftojnë kundër “degjenerimit” perëndimor, luftojnë që gratë të mbeten të mbuluara etj., etj. Ndërsa pala tjetër, afganët e tjerë, janë duke luftuar për gjëra, të cilat nuk kanë lidhje me ta, siç janë shteti i së drejtës, demokracia, liria e fjalës, të drejtat e njeriut. Kjo është një ndeshje e pabarabartë, fundi i së cilës është i ditur. Afganistani u përket talebanëve…’’Marre të qoftë çka ke shkruar e ke thënë.

…Në nivele të tjera, e njëjta gjë ndodh kudo nëpër botë. E njëjta gjë po ndodh edhe në Shqipëri, ku një takëm njerëzish, që nuk kanë ndonjë ndryshim thelbësor nga talebanët afganë, janë duke fituar terren gjithnjë e më shumë. Jo me armë, por me mjete të tjera. Ja, shikojini se ç’bëjnë në rrjetet sociale. Janë futur në profilin e shumë njerëzve (edhe timin, sigurisht) dhe nuk lënë gjë pa thënë. Sharje, fyerje, shpifje, kanosje. Duan të na mposhtin neve që i përkasim palës tjetër. Do t’ia dalin? Nuk është çudi që po. Janë po njësoj trushpëlarë e me motivime gjithashtu të forta.

Ok…, nëse ky vend është i thënë që t’u përkasë atyre, ashtu u bëftë! Por deri atëherë, unë do doja që “talebanët” (këta që nuk merren me idetë që shprehen, por baltosin e denigrojnë personin që i shpreh) tanë të na linin të qetë në këto strofullat tona, përfshirë edhe faqet tona në Facebook, të cilat i kemi hapur për të biseduar e diskutuar me të ngjashmit tanë.

Hej, talebanë…! Largohuni nga faqja ime e Facebook-ut! Unë nuk dua të kem të bëj me ju. Bëhuni def! Pird***ni! Poshterësi,dhe ik Ramo nuk e thotë jo rastesisht,ik edhe ti me te e thene qafen ne Serbi,se vet I keni pranuar vëllezër.

Herdokur Kosova do e bëjë bashkimin kombëtar shqiptarë,dhe jo Shqiperia,thonin të moqmit tanë dhe kjo veq sa po realizohet, por për kryeministrin Edi Ramën dhe analistin, Mustafa Nano.kanë siguruar banesat në Beograd te vëllezërit ku I kanë.

Ja çka ndodhi mbrenda dy dite në Sarandë

‘’E pabesueshme, edhe kjo këngë ҫetnike jehonë në zemër të Shqipërisë

Një qytetare nga Kosova, PO,PO, nga Kosova pra, përmes rrjetit social Facebook ka rrëfyer se si gjatë pushimeve në Sarandë ka dëgjuar këngë ҫetnike serbe, që nxisin urrejte me shqiptarët.

“Kush e thotë e kush gënjen se Serbia është e vogël”. Kjo qytetare thotë se është habitur kur veshët i kanë dëgjuar këtë këngë në një lokal nate në Sarandë.

Ajo shkruan se atë që Serbia nuk arriti ta bënte me luftë në Kosovë, po e bën me paqe në zemër të Shqipërisë.

Pushimoret e Shqiperisë janë mbushur me serbët e Beogradit,dhe kjo dhuratë e Edi dhe Nanos,së shpejti

Shqiperia do I largon nga trojet e saj,sepse e kanë fliqur edhe politikën e Shqipërisë,dhe sllavët ndoshta do I rehatojnë në Beograd.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"