Për 9 orë Serbia e pushton Kosovën, lajm i frikshëm dhe dëshirë e nipave fundërrina e kumbarve të Beogradit

Për 9 orë Serbia e pushton Kosovën, lajm i  frikshëm dhe dëshirë e nipave fundërrina e kumbarve të Beogradit
Për 9 orë Serbia e pushton Kosovën, lajm i  frikshëm dhe dëshirë e nipave fundërrina e kumbarve të Beogradit

Naim Miftari

  • 17 August 2021 - 20:51

Shkruan: ANALISTI- Naim Miftari

-Serbia e merr Kosoven për 9 orë e merr me ja dhan edhe për 5 minuta kështu mendojke 1998 edhe baba i tina se Serbija e Milicija e Serbis kan me pat pushtetin në Kosovë edhe 500 vjet,por nuk ndodhi ashtu dhe kur e mendoj se me 17_18 ushtarë dhe disa fshatar tan me 22_ 28 shtator 1998 ndalum për njē jav dit një brigad të blinduar të ushtris Serbe me dhjetra tanksa ndaluam pënër ta shkelur një fshat (Bequk) që asnjeher nuk u pushtua gjat tër luftes marrja e Kosoves për 9 orë ësht vetëm anderr dhe deshir e nipav e kumarve të Beligradit .!
Një shtet si Kosova ku një familje e vetmuar jo mir e armatosur e mbron një lagje mbi 3 dit lufton kunder ushtrin e policin e Serbis fuqi ushtarake në nivel Evropjane nuk ka pse brengoset Kosova për ardhmërin e vet ka plot djem e vajza që luftuan po ke nevoja dot luftojn dhe do vdesin prap.!
Na fukaret luftojm prap por zdi qka bajn politiqart e komandantat miljonerat kah ikun kujt ja lajn  pallatet,villat,dashnoret,pushimoret e portalet e televizjonet e tyre private!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".