Kështu u luajt hilja dhe bllofi i Hashim Thaçit me Gjykatën Speciale ndaj ndërkombëtarëve për qëllime të tija personale

Kështu u luajt hilja dhe bllofi i Hashim Thaçit me Gjykatën Speciale ndaj ndërkombëtarëve për qëllime të tija personale
Kështu u luajt hilja dhe bllofi i Hashim Thaçit me Gjykatën Speciale ndaj ndërkombëtarëve për qëllime të tija personale

Naim Miftari

  • 23 August 2021 - 15:39

Shkruan: ANALISTI- Naim Miftari

Në një shkrim autorial, të publikuar në llogarinë e tij personale në facebook, ish eprori i lartë i UÇK-s, TMK-së dhe ish agjenti I SHIK-ut Naim Miftari e zbulon skenarin e pa njohur deri tani sekret të Hashim Thaçit e Kadri Veselit, por të dështuar, për futjen e Kuvendit në lojë me qëllim të zhbërjes së Gjykatës Speciale. Ky është shkrimi i plotë I Naim Miftarit:

-Kur Hashim Thaqi e Kadri Veseli mendonin naten , kurse Enver Hoxhaj genjente diten Glauk Konjufcen i porositur nga këta të dy lart! Pasi kishin kuptuar se pos arrestimut të disa ish-shokeve të vet do te përfundonin edhe vet nën llupen e prokurorise speciale të Hagut,një nate e ftoft filimi i dhjetori 2015 nga Hashim Thaqin dhe Kadri Veseli ishte ftuar jashta qytetit në një lokacion kinse në një darke Enver Hoxhaj i cili porositet direkt nga Thaqi dhe Veseli që ta therret në një takim jo transparent pothujse sekret Glauk Konjufcen duke tentuar për t’a futul LVV në një loje të ndyte .!

T”i kerkohet dhe hapur edhe t”i servirovet Konjufces genjeshtra e kulluar kinse qeverija Amerikane ju kishte thane e urdhruar indirekt Thaqit,Veselit dhe Enver Hoxhajt në menyr të qart që ta anulonin gjykaten speciale me ndihmen e LVV pasi kjo gjykate nuk ështe e drejt dhe kinse do ta demtoj rënd shtetin e Kosoves!.

z_ Konjufca ishte i matur dhe i kishte thane z Hoxhes se LVV êsht e vetmja që nuk e ka votuar këte gjykate dhe ishte kunder dhe do te konsultohet me Albin Kurtin dhe krysine e LVV,por parimisht nuk mundemi të zhbejme diqka që ne nuk e kemi formuar as nuk e kemi perkrahur kurr , andaj ju takon juve që vet e keni sjell dhe e keni formuar këte gjykate të pa drejt e tani kerkoni ta shperbani.! Hilja dhe bllofi i Hashim Thaqit ndaj nderkombtarve për qellime të tija personale !

Edhe po ta përkrahte atëhere LVV dhe përmes parlamentit ta anulonin gjykaten speciale prap pasi ta fitonte garancine nga kjo loje nga të huajt sidomos nga Amerikanet se nuk do te prekej vet Hashim Thaqi dhe Kadri Veseli,dhe si president i Kosoves Hashim Thaqi kurre nuk do ta nënshkrunte shperbërjen e kësaj gjykate duke u thirre se nuk i prish kurr raportet me miq me Vashingtonin e Brukselin kjo loj e ndyte e nder tavoline ishte tentimi i tij i fundit për ta shpetuar veten përmes manipulimit me deputet të kuvendit deputet të opozites e sidomis me LVV qe do ta bënte pastaj fajtore krysore duke e akuzuar kinse për tentimin kinse e shperbarjes te gjykstes speciale prishjen e miqesise me Ameriken dhe Europen. Shume fat i madh që Glauku,Albini dhe shume antare të kryesise e nder ta edhe një i burgosur tani edhe vet në Hag e kuptuan me kohe hilen dhe lojen e ndytë të Hashim Thaqit e Kadri Veselit.!

Kodra e Trimave Prishtin -23.08.2021

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".