Pse nuk dënohet Serbia!

Pse nuk dënohet Serbia!
Pse nuk dënohet Serbia!

Muhamet Kelmendi

  • 10 September 2021 - 19:34

Shkruan; Anaisti- Muhamet Kelmendi

Eshte alogjike edhe teper injorative ndaj ceshtjes sone kombetare dhe Kosoves qe tash te kerkohen dosjet e UCK-se.

Dosje mbi dosje mbi krimet e organizuar ne Kosove ka shteti serb.

Atje duhet kerkuar dosjet dhe atje del terrori i vertete ne Kosove.

Eshte mire dhe fakt deklaratat e z. Haradinaj.

Megjithate, nga dosjet, edhe nese ka ndokund te mbetur, nunk mendoj se del gje antiligjore dhe e demshme.

UCK ka lufuar kunder pushtueseve serbomedhenje dhe egeresise fashiste serbe ne Kosove.Ketu nuk ka krim!

Ne fakt kete e dine te gjitha mekanizmat nderkombetar relevant.

NATO i ka faktet. Ka edhe UE dhe SHBA.

Pop pse nuk kerkohen dosjet nga Serbia?

Turp per faktorin nderkombetar!

Behen masakra masovike mbi nje popull dhe nuk denohet askush!

Perdhunohen mbi 20 mije femera shqiptare nga kriminelet serbe dhe nuk ka denim!

Debohem mbi 1 milione shqiptar dhe shteti serb nuk pergjigjet!

Demet materiale shkojne ne dhjetera miliarda euro dhe nuk ka demshperblim!

Keto jane fakte dhe keto bine mbi UE , NATO-ne OKB dhe cdo shtet ne bote.

Po pse mbrohet dhe po perkrahet nje shtet qe duhet te vehen nen mbikayrje nderkombetare!

Pse?

Thjeshte:

Eshte ne pytje Rusia dhe Kina si mbrojtese e krimit  serbomadh ndaj shqiptareve dhe te shtetit serb.

Ketu nuk ka drejtesi! Ka force ushtarake, ekonomike dhe politike.

E ata po e mbrojne Serbine kriminale dhe fashiste.

Per kete nuk po denohet Serbia.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"