Bekim Jashari-kandidat i duhur për kryetar në Skenderaj!

Bekim Jashari-kandidat i duhur për kryetar në Skenderaj!
Bekim Jashari-kandidat i duhur për kryetar në Skenderaj!

Muhamet Kelmendi

  • 13 October 2021 - 11:18

Shkruan: Muhamet Kelmendi

Po kalon mandati i pare ku Bekim Jashari, familjar familjes herorike te Jasharajve ne Prekaz, bir i  Hamzes, heroit legjendar te kombit shqiptar, qe eshte kryetar.

Tash po konkuron perseri.

Ne fakt askush nga qyretaret e Kosoves nuk e ka kuptuar konkurencen ndaj Bekim Jasharit. Jo pse nuk eshte demokratike konkurimi, por pse thjeshte rrjedhe nga familja qe shkriu tere familjen per liri dhe per pavaresi te vendit tone.

Me kete nuk dua te theme se domosdo duhet ti ipen votat nga qytetaret per kryetar. Qytetaret jane te lire dhe mund te votojne kendo ne liste.

Por mendoj:

Bekim Hames Jashari eshte treguar si kryetar i suksesshem dhe ka arritur qe te gjitha premtimet e dhena ne fushaten e fundit per ti realizuar ne komune.

Bekimi eshte nje person i thjeshte, qytetar  popullor dhe njeri i kombit tone heroik. Ai nuk dallon ne asnje fushe nga rrerthi ku jeton. Eshte i lidhur me fshatin dhe qytetin dhe ne fakt jeton per qytetaret.

Nga jera dhe puna, nga prejardhja i takon kesaj famije, sudomos Bekim Jasharit, jo pozita e kryetarit te Komunes, por me larte, ne nivel te Republikes.

Do te ishte nder i pashoqe dhe besnikeri ndaj gjakut te Jasharajve qe Kosova te udhehiqej nga Bekim Jashari, si PRESIDENT  i vendit.

Pozita e presidentit te Kosoves i takon kesaj familje heroike.

Familja Jasharaj vuri gurthemelin e shtetit te pavarur dhe sovran te Kosoves. Mbi gjakun e JASHARAJVE u ndertua lufta clirimtare e udhehequr nga UCK. Ishte mu gjaku qe rrjedhi ne Prekazin legjendar qe e bene te mundshem clirimin e Kosoves.

Bekimi nuk zgjodhe President i Kosoves.

Turpi eshte i te gjitha partive politike.

Ketej eshte alogjike qe te mos votohet Bekim Jashari.

Eshte e rruges dhe e domosdoshme fitorja e Bekimit.

Votuesit duhet te mendojne ne votat e tyre.

Nuk ka rendesi se kush eshte kunderkandidat. Mos dhenja e votes Bekimit eshte jo e mire dhe e ligjikshme per familjen Jashari.

Ne jemi ketu fale punes dhe gjakut te derdhur per liri e per pavaresi te shume famijjeve, te shume lufterareve, deshmoreve dhe heronjeve te kombit.

Te mbrojme amanetin e tyre

Edhe tash duhet te tregojme kujdese dhe respekt ndaj atyre qe vijne nga familjet heroike.

Bekimi eshte i tille.

I telle eshte se eshte edhe vete person i kualifikuar, popullor dhe i domosdoshem per kryetar te Skenderajit.

Nuk ka gje me te shenjte se vota per Bekimin. Ajo tregon respektin dhe domoshoshmetin e vazhdimit te rruges se Jasharajve. Me voten tone e bejme jetike lidhjen tone me f.Jasharaj.

Me 17 tetor pritet qe te gjithe te shkojne te kutite e votimit dhe te votojne per Bekim Jasharin.

Vota per Bekimin eshte vota per Skenderajin heroik te Ademi, te Hamzes, te axhes Shaban e te f.JASHARAJ, ne fakt te te gjithe te reneve.. Kjo eshte vote per tere kombim shqiptar.

Se bashku ne fitoren e

BEKIM JASHARIT ne Skenderaj.

Rofte f.Jasharaj dhe te gjitha familjet qe dhane me te dashurit per liri!

Lavdi deshmire te kombit!

Rrofte populli shqiptar!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online"