Emblema e Qeverisë Kurti mbrojtja e sovranitetit të shtetit dhe beteja antikrim

Emblema e Qeverisë Kurti mbrojtja e sovranitetit të shtetit dhe beteja antikrim
Emblema e Qeverisë Kurti mbrojtja e sovranitetit të shtetit dhe beteja antikrim

Skender Mulliqi

  • 14 tetor 2021 - 10:01

Shkruan: Skënder Mulliqi

Sa po reagova më një shkrim lidhur më aksionin e duhur policor kundër krimit të organizuar ne disa lokalitete të vendit , por që ia një “mesazh” i Milazim Krasiniqit më detyrojë ti them edhe disa fjalë. Profesori i referohet asaj çka ka deklaruar presidenti serb, Vuçiq. Ne e dimë të gjithë se çka mendojnë serbët dhe Vuçiqi për Kosovën dhe shqiptarët, por që ndërhynë Serbia ushtarakisht në Kosovë , do të jetë pak sa vështirë, kur dihet për prezencën e KFOR-it dhe Ushtrisë tonë.

Nuk ka çka me u dorëzua Vuçiqi, se I dorëzuam është .Serbia e ka vështirë më kthye z.Krasniqi, gjendjen e viteve të 90-ta .Po më çuditë që një profesor universitar të jetë kaq skeptik, nuk dua të besojë se ke mendime të këqija. Para se më rrëzua Qeveria Kurti profesor si thoni ju, më parë duhet të mendojmë ta mbrojmë Kosovën nga agresioni serbomadh, se sa të mendojmë më rrëzuar, Qeverinë ! Luftërat shkaktojnë tragjedi është e vërtetë , por nëse Serbia ka bythë më marr një aventurë të tillë ushtarake në Veri të Kosovës, ne ku jemi që nuk e mbrojmë vendin tonë sipas teje? por u dashka të rrëzojmë Qeveri për ta formuar një Qeveri tjetër, sipas dëshirës tënde !!! Nëse të kam kuptuar mirë ,kjo çka ke deklaruar është e pa pranueshme për nivelin tënd si akademik qe je…!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".