Pasi ia arrestuan bashkëshortin lajmërohet Arta Bajrami

  • A.P /
  • 04 February 2023 - 15:13
Pasi ia arrestuan bashkëshortin lajmërohet Arta Bajrami

Këngëtarja Arta Bajrami ka reaguar pas arrestimit të bashkëshortit  të saj, Xhemajl Sekiraqa, i cili dyshohet për vjedhje të orëve luksoze “Rolex” sipas njoftimit nga Policia e Kosovës, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

 

Përmes një InstaStory, është lajmëruar bashkëshortja e tij, këngëtarja Arta Bajrami.


Arta është shfaqur në formë të mirë në një nga kafet e Prishtinës.

Policia e Kosovës ka njoftuar  se i arrestuari është i kërkuar edhe me arrest ndërkombëtar.

“Dje kanë rezultuar me kapjen e të dyshuarit, të dënuar me dhjetë vite burgim, dhe arrestohet i kërkuari me urdhër arrest ndërkombëtar”.


Gjatë ditë së djeshme është arrestuar një person në Prishtinë, pasi i njëjti doli se është i kërkuar me urdhërarrest ndërkombëtar nga shteti i Kuvajtit.

Tutje thuhet se arrestimi i tij është bërë pasdite në rrugën “UÇK” në Prishtinë.

“Operacioni u krye në orët e pasdites së djeshme, në rrugën “UÇK” në Prishtinë, me ç’ rast u arrestua dhe u procedua më tej në përputhje me urdhër arrestin ndërkombëtar”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Image

(Kosova Sot Online)