6 muaj më parë qau për të: Teatri i jonë Leze u mbyll

  • E.K /
  • 15 shtator 2020 - 09:58
6 muaj më parë qau për të: Teatri i jonë Leze u mbyll

Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktori i mirënjohur kosovar, Adem Mikullovci. Vdekja e tij la bosh një pjesë të artit kosovar.

Aktori në vdekjen e aktores Leze Qena shkroi se bashkë me ikjen e saj u mbyll dhe një teatër.

“Po e lëshoj perden, dhe po i fiku dritat….Teatri i jonë Leze-u mbyll”, ishin fjalët e aktorit për Leze Qenën.

(Kosova Sot Onl