Mahmut Ferati publikon këngën e re 'Motra për vëllaun'

  • A.P /
  • 22 shtator 2021 - 20:44
Mahmut Ferati publikon këngën e re 'Motra për vëllaun'

Kur është fjala për këngë të reja, këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore Mahmut Ferati, është i pakompromis, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Tash e sa dekada  në skenë, vazhdon të jetë shumë aktiv si me mbrëmje muzikore, poashtu edhe me dasma.

Derisa për admiruesit e muzikës së tij, ka publikuar këngën më të re "'Motra për vëllaun".

Lidhur me tematikën e këngës Ferati, ka theksuar gjatë gjithë jetës sime ngado që kam qenë pjesë e gëzimeve familjare, me asgjë s’kam mundur t’a krahasoj dashurinë që ndjenë motra për vëllaun. Prandaj kjo më ka shtyrë që me shpirt e zemër t’ua përkushtoj këtë këngë, të gjitha motrave, ato që zbukurojnë dhe i japin sharm festave tona familjare!
*Puna e realizimit të një kënge kërkon një ekip të tërë dhe për këte nga zemra i falenderoj të gjithë bashkpunëtorët


Premierë: Mahmut Ferati "'Motra për vëllaun"

(Kosova Sot Online)