Shkuan në Washington pa platformë të përgatitur, krye hajnat që dështuan tash tallen me popullin

Shkuan në Washington pa platformë të përgatitur, krye hajnat që dështuan tash tallen me popullin
Shkuan në Washington pa platformë të përgatitur, krye hajnat që dështuan tash tallen me popullin

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 14 September 2020 - 07:51

Shkruan: Reshat Badallaj Zhurjani

“Ku ka njerëz më të pafytyrë sot të dilet hapur dhe të tallen me popullin? Po, kush i pyet këto jashtëqitje, këta krye hajna dhe matrapaz dhe po e detyruakan presidentin amerikan z. Donald Trump dhe t´i kthejnë dhe ti bien pishman këta krye qypa që qiten imza. Dihet se janë të gjithë rezil dhe janë bërë horë jo vetëm para popullit por edhe para botës, ndaj, tani do ishte mirë ta mbyllnin çorapen se nuk jua var dhe nuk ju beson kush!? Populli, tani edhe më hapur e pa se nuk janë të bashkuar dhe nuk e kanë interesin e shtetit, por interesin e tyre që është se si ta kapin pushtetin dhe kush do të bëhet bajraktar”.

-Insistimet që po i bënë një grup mashallash që quhet AAK dhe çaushi i saj, Ramush Gjoko Haradinaj janë të kota dhe shumë primitive që nuk i beson kush dhe se u ka dal boja më këtyre mashtrimeve që dinë t´i bëjnë kush tjetër po të gjithë këta krye qypa të këtyre bandave politike.

Përse them janë të kota, sepse edhe një fëmijë qurravec i ka kuptuar se nuk e kanë për interesa të shtetit, por për interesa të tyre personale, karrieriste dhe u hyjnë pazareve të pista. Pra, janë lakmitar dhe asgjë tjetër. Këto lehje të sojit të tyre nuk kanë vend në popull, pos asaj që tallen me popullin. Edhe kur u bënë bashkë me kopilin e Titos, hajnin e Diasporës dhe që ndër dej u buron gjaku titist,derrin plak, Isa Mustafen dhe me atë mangupin e Malishevës, apo si njihet në popull si hajni i asfaltit, hynë për të ndarë pushtetin që e kanë në gjak pushtetin dhe hajnin. Pra, këta tyxhar pa asnjë dallim, nuk e kanë hallin e pikës 10, as të mos mendoj kush, këtu halli është vetëm ndarja e pushtetit ose hisja se kush do bëhet president dhe asgjë tjetër. Shih për këtë, Lamushi i Gjokos, ngrihet tani dhe kakariset se në Bruksel të bëjnë ndryshime. Po a i di dy gjera ky Lamushi i Gjokos, e para, nuk ja var kush dhe e dyte Lamushi në Bruksel është person i padëshiruar dhe mendja e tij e sëmurë mendon se ata atje në Bruksel do ja varin Lamushit dhe do ta ndryshojnë dhe të kthehen prapa në pikën dhjetë. Kjo i bie se këto banda në Kosovë nuk janë bashkërenditur dhe nuk janë marr vesh se si të flasin me një zë në Amerikë.

Aq naiv janë dhe tani flasin se si LDK-ja dikur e paska kundërshtuar Minishengenin, dhe merreni me mend se sa vërtetë i paskan besuar LDK-së, kopilëve të Titos që kanë dal nga bishtat e UDB-së serbe dhe paskan harruar se pikërisht ky krye kopili i qenit plak Titos, Isa Mustafa e ka në gjak serbo sllavin dhe edhe në varre do ta merr atë. Pra, Lamushi duhet t´i lë ato salltanete dhe t´i ndal ata zagaret që i ka lëshuar të lehin me ndërsymjen e tij se nuk i ka frikën kush më kafshimeve të tyre. E kotë është sepse minarja nuk futet në thes o Lamush. Po, ku ka turp më të madh për këta se këta paskan shkuar në Amerikë dhe e kanë përbuzur AAK-në dhe Lamushin, kanë bërë si kanë dashur vetë ky gjaku titist-LDK. ndaj Lamushi është hallakatur dhe dalldisur dhe kush ay mendje sëmurë që i beson kush këtyre salltaneteve, sepse kjo lojë e pistë dhe tinëzare është parë më Shakollin (Çakorrin), Zhlebin dhe 8 mijë e ca hektarë toke.

Populli, po të ishte i mençur, dhe ai shqiptar që ka gjak shqiptari ndër dej, ai shqiptar që vërtetë e do vendin, jo se nuk duhet votuar kurrën e kurrës këta krye matrapaz, krye hajna, por duhet burgosur për hajni, tradhti dhe shumë gjera tjera që i kanë bërë dëm Kosovës, edhe pse e di se këta mendje sëmurë po që se nuk i votuat kanë për të vdekur para kohe dhe do ishte shpëtim jo vetëm i Kosovës por i tërë kombit në përgjithësi. Kudo në tokë është i shkruar kështu fati i tyre dhe kjo do të ndodhë dhe do e mbërrijmë dhe do jemi dëshmitar, se kjo që tani lehin nuk është serioze dhe është vetëm tallje me popullin”.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".