Vendi po rrezikohet nga zbrazja, opozita po bënë politikë destruktive

Vendi po rrezikohet nga zbrazja, opozita po bënë politikë destruktive
Vendi po rrezikohet nga zbrazja, opozita po bënë politikë destruktive

Faik Krasniqi

  • 24 July 2021 - 17:11

Shkruan: ANALISTI-Faik Krasniqi

Për çdo veprim që po bënë opozita, aq më shumë po e irritojnë popullin. Një dekadë bisedime dhe asnjë rezultat në favor të Kosovës. Përkundrazi. Kanë nënshkruar marrëveshje që janë në dëm të Kosovës. Një ndër ato marrëveshje-zotime ka qenë edhe Asociacioni i komunave serbe.

Tash opozitarët, qeveritar të djeshëm, po kanë fytyrë të kritikojnë qeverinë e re. Me kritikat e tyre as qe ja vlen të merret. Në pyetje është Kosova. Asociacion pa kompetenca ekzekutive po. Përndryshe, jo. Dhe atë Asociacion që marrin serbët në Kosovë, të marrin edhe shqiptarët në Kosovën Lindore. Kosova duhet të ecë përpara, dhe nuk guxon të mbetet peng i bisedimeve me Serbinë. Jemi në prag të zbrazjes masive. Rënia e natalitetit dhe emigrimi do na e zhduk popullatën. Prandaj duhet lëvizur sa më shpejt!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".