Ky është Behgjet Pacolli, tradhtar i rrezikshëm i Kosovës dhe “hero” i ngritur i Rusisë e mik i Aleksander Vuçiqit!

Ky është Behgjet Pacolli, tradhtar i rrezikshëm i Kosovës dhe “hero” i ngritur i Rusisë e mik i Aleksander Vuçiqit!
Ky është Behgjet Pacolli, tradhtar i rrezikshëm i Kosovës dhe “hero” i ngritur i Rusisë e mik i Aleksander Vuçiqit!

Dardan Grapci

  • 29 December 2021 - 07:38

Shkruan: ANALISTI - Dardan Grapci

Behgjet Pacolli njihet mirë për miqësinë me Rusët dhe njihet si njeri “hero” në atë vend, por në Kosovë njihet si tradhtar!

-Behgjet Pacolli duhet që të distancohet nga bisedimet që kanë të bëjnë me projektin skandaloz - BALLKANI I HAPUR, për shkak se ai nuk ka as kredbibilitet dhe besim politik, por aq më pak edhe moral. Ai as në zgjedhjet Parlamentare më 14 shkurt e as tani më 17 tetor nuk tregoi se ka fuqi të përfaqësimit politik dhe të mbështetjes qytetare, sepse partia e tij nuk ka marrë pjesë si e pavarur në zgjedhje.

Kurse Pacolli si individ duhet të izolohet dhe të bllokohet nga shërbimi sekret i Kosovës AKI, dhe t’i ndalohet veprimtarja politike me ligj, Atij kurrsesi nuk duhet ti lejohet të sillet si politikan me nam e me famë dhe ta merr nëpër gojë, ta përqeshë Kosovën në takimet që i bënë me Vuçiqin dhe Edi Ramen.

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës duhet që ta lëshoj një urdhër veprimi tek policia që të hetohet nga koka deri tek këmbët Behgjet Pacolli, si dhe të arrestohet e të internohet me burgim të përjetshëm diku jashtë Kosovës, mbase në SHBA!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".