Bandat opozitare duan të bëjnë grusht shteti kundër Qeverisë Kurti, duke akuzuar për të këqijat që vetë i kanë prodhuar

Bandat opozitare duan të bëjnë grusht shteti kundër Qeverisë Kurti, duke akuzuar për të këqijat që vetë i kanë prodhuar
Bandat opozitare duan të bëjnë grusht shteti kundër Qeverisë Kurti, duke akuzuar për të këqijat që vetë i kanë prodhuar

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 09 March 2023 - 07:46

Shkruan: ANALISTI- RESHAT BADALLAJ - ZHURIANI

Lojërat e pista që i bënë opozita aktuale në Kosovë, jo vetëm që janë turpi i botës, por edhe janë shumë primitive,naive dhe qesharake. Një gjë dihet ditur që këto BANDA, dhe dikush pa fije turpi i quan parti sepse janë verbuar dhe nuk kanë dy sy në ballë, po i kanë diku tjetër, mjerisht bëjnë paturpësisht dhe nuk kanë të ndalur me ofendime ndaj popullatës e sidomos votuesve të tyre të mashtruar, të blerë me para dhe të premtuar kot, kur mundohen t´ia hedhin fajin Qeverisë, aktuale. Po ashtu as qeverinë nuk e mbroj fare, por aq idiot janë këto banda banditësh, vetëm kur mundohen të mashtrojnë popullin duke akuzuar për bisedimet Serbi-Kosovë!

-Ne ju bëjmë thirrje publikisht këtyre bandave banditësh: apo doni t´iu tregoj se ku janë takuar dhe sa janë takuar ata faqezinjtë e juaj me gjakësorët serbo-çetnik, a dëshironi t´iu tregoj se para të buxhetit të shtetit dhe djersa e taksapaguesve është harxhuar dhe në cilat hotele të botës me kriminelët e Serbisë fashiste që kanë vrarë, prerë shqiptarët si dejshit, dhe kanë vra foshnje në gjirin e nënë, apo doni të ju tregoj se sa herë janë takuar këta dilinxhi dhe hajvan me ata kriminelët e Drazh Mihajlit, me ata që kanë dhunuar mijëra femra shqiptare dhe kokat e tyre i kanë bërë dekorim llambash, apo doni t´iu tregoj se këta faqezinjtë e tuaj janë takuar prapa kurrizit të popullit me kriminelët e Arkanit dhe kanë kënduar këngën: KO TO KAZE,KO TO LAZE DA SERBIJA JE MALA" dhe kanë bërë dyzen ahengu me def e me violinë...?

Ç´pandehni ju more të pa fytyrë se minarja futet në thes dhe populli është thasë me kashtë? A jeni në terezi dhe a i keni marr ilaçet more faqezinj, apo doni t´i tregojmë edhe në cilat borello kanë qenë këta hamshor për punë ushkuri. Ju, jeni faqja e zezë. Por, ju keni fat se nuk ka shtet, ky është fati më i madh i juaji. Po të kishte shtet a e dini se ata pazarexhi, ata dilinxhi, ata shpirtzinj do të ishin në burg për tradhti dhe prerje të gjymtyrëve të Kosovës. Kujt i´a shitni dushkun për gogla more hajna,more shpirtshitur të gjakut pansllavist që jeni pjellë e qenit plak Titos. Ju mund t´i shisni dushkun për gogla vetëm atyre langonjve që i keni rrotull dhe kurrën e kurrës mua se ja tregoj patkonjtë prapë. Ju jeni faqja e zezë jo vetëm e Kosovës po ju jeni faqja e zezë e të gjithë kombit, Ju e keni vendin në koshin e plehrave të historisë shqiptare.

Po, tani, kush është antiamerikan? Kush, flisni të pafytyre! Po, ju nuk ju beson askush se ju ka dalë boja, ju jeni qelbësirë dhe merimanga e zezë, se ju keni dalë pikërisht nga zezenaja e tyre pansllaviste, ju jeni hajna, që keni vjedhur edhe palcën e qytetarit, ju jeni hajna që deri dje nuk keni pasur brekë dhe jeni bërë me hajni super milioner dhe keni rezervuar pasuri jo më pak se për 30-40 breza dhe si guxoni të dilni me atë surratin që e keni si by*tha e majmunit që sa herë merr vapë përpjetë shihen më keq. Dhe, mendja juaj more murtaja e zezë mendoni se në Kosovë nuk ka njerëz fare dhe nuk janë dëshmitar të kohës që i keni ra sakicë e hanxhar Kosovës,mendoni se populli nuk i di se sa keni shkuar pas atyre kur*vave që rrinë te semafori për mullar sane; ju mendoni se populli nuk e di se sa ju keni blerë limuzina kur*vave me para të popullit. Do ta konsideroja normale një njeri që nuk i pëlqen, mund të ketë mangësi, mundë të ketë të meta edhe këshillat e Amerikës, Gjermanisë, por ju që e keni pjellë këtë nuk guxoni dhe nuk keni fytyrë të flisni,se jeni të pa fytyrë që i keni bërë zullum këtij vendi: Keni për tu bëre horë edhe para Amerikës dhe Gjermanisë me këto lojëra të pista.

Por një gjë dihet se nuk shtyhet bjeshka me gjoks, që ju pikërisht ata krye langonjt tërë gjoksin e kane të mbushur e deri në kërthizë me medalje serbiane. Populli i di të gjitha. Një gjë më vjen keq për këtë popull timin qe nuk e kuptojnë një gjë shumë të rëndësishme se ku e kanë qëllimin këta banda qelbësirash dhe ja tregoj unë. E para, e kanë qëllimin ta rrëzojnë qeverinë dhe nga frika se këta do të bëhen shpëtimtar dhe do e marrin bajrakun, se po të premtojnë këtyre bandave hajdutësh, kuislingësh dhe ajo pjesa titiste jo vetëm që e pranojnë këtë plan por ju garantoj me kokën time këta pos që shesin Kosovën këta e shesin deri te pragu i shtëpisë dhe bile japin edhe moralin për pushtet, për pushtet e hajni. Nuk e kanë hallin tjetër me këto lojëra të pista që i bëjnë janë vetëm salltanete me këta halabak që e kanë bërë Kosovën pifti për interesa të tyre personale, ndaj kush janë këta zuzar që e kundërshtojnë edhe Amerikën!?

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".