Bandës së krye mafiozit Edi Rama po i vjen fundi i turpshëm, i programuar për të përfunduar prapa grilave amerikane

Bandës së krye mafiozit Edi Rama po i vjen fundi i turpshëm, i programuar për të përfunduar prapa grilave amerikane
Bandës së krye mafiozit Edi Rama po i vjen fundi i turpshëm, i programuar për të përfunduar prapa grilave amerikane

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 21 March 2023 - 07:42

Shkruan: ANALISTI - Reshat Badallaj-Zhuriani

Populli bëhet rehat kur kjo bandë antishqiptare dhe kombëtare të vihet prapa grilave amerikane dhe të humb zgjedhjet në Shqipëri, që unë personalisht më shumë shpresoj te e para, ndoshta jo në karrige e elektrike po prapa grilave se sa për zgjedhjet e vë në dyshim se ky ka pluhur të bardhë që mund t´i mbuloj rrugët që nga Vermoshi e deri në Kakavijë.

-Mjerisht në botë jetojnë tipa të tillë dhe racë e poshtër për të mashtruar popullatën. Kjo racë është lindur dhe i kanë në gjak këto idiotizma, por një gjë nuk duhet harruar që na mëson historia. Se kjo racë e poshtër edhe pse disa vite mundë të mashtrojnë, por kurrë nuk e mashtrojnë popullin përgjithmonë, sepse nuk ka qare pa dalë dhe pa u zbardhur në dritë, këto tradhti, hajni, kontrabandë dhe që nuk lë gjë të poshtër për të bërë kundër popullit vetëm e vetëm për lakmi, për pushtet dhe për tu pasuruar pa djersë e pa meritë.

Pra, në këtë koshin e plehrave hynë dhe kjo racë e poshtër dhe ky tipi që quhet Edvin Rama, djali i Kristaqit, që me "imza" të tij e varen poetin kuksian, Evzi Nelën. Në pushtet është vetëm me kësi dallavere të lidhura ngushtë me kanalet kriminale të nëntokës dhe atë deri në Kolumbi. Përse thash se janë të lindur? Merreni me mend, se shkon deri aty ku të parin e FBI-s e bënë krejt hajvan dhe budalla dhe me këtë budalla, neve shqiptarëve na vunë vulë dhe na hodhën si popull i poshtër dhe mashtrues në botën e qytetëruar.

Dhe, ndoshta dikush thotë me rradaken e tij se ky ka bërë në emrin e tij!? Por, kur i shtrohet pyetja se ky është i pari i qeverise suaj dhe ju e keni zgjedhur, atëherë si të përgjigjesh zyrtarisht? Se vërtetë është kështu, po ndaluni dhe shfletoni se çka po shkruan shtypi i huaj dhe kur them shtypi i huaj e kam fjalën te ata me renome botërore dhe nuk e kam fjalën për ato bulevardesket. Popullit vëlla, andej Drinit u ka ardhur koha dhe rasti për t´ia vënë gishtin kokës dhe duhet shporrur njëherë e përgjithmonë këtë lëngaraq, por, unë e them atë vetëm që besoj dhe që i shoh gjërat realisht, pa anime dhe jo për një asht apo për një kockë. Përse e them këtë? Se kënd ta zgjedhim, flisni kënd ta zgjedhim.

Po e përdori fjalën e popullit:"Kape njërin, mëshoj tjetrit" Pra, mo Zot më keq! Më besoni se asnjëri tani për tani nuk janë më të mirët, as ai "Hajn floriri!? dhe as ai dhëndri i Slobodankes, të gjithë janë safi të zier në mëkate. Por, prapë se prapë duhet lëvizur gur e dru dhe duhet shporrur këtë kumbarën e Aleksandër Vuçiqit dhe ortakun e atij këlyshit të Jovica Stanishiqit që është me librezë zyrtare këlysh i UDB-es famëkeqe të gjak zinjve serb, që në Kosovë nuk ka autoritet as sa një “mut” me nder me thanë para lexuesve. Shikoni krimet, vrasjet, hajnit, kontrabandën në Shqipëri, që nuk ndodhë as në Brazil e Kolumbi dhe përse shumë shtete e shpallën Tiranën dhe Shqipërinë si vend më të rrezikshëm dhe i sugjerojnë qytetarët e tyre të kenë kujdes dhe më mirë të mos e vizitojnë këtë shtet, vetëm e vetëm se ndodhin vrasje të organizuara në stilin më mafioz në botë, pra jeta e një njeriu u bë as sa një qen, pra merreni me mend se deri ku kemi mbërri dhe ne lavdërohemi me rrena, mashtrime, dredhia dhe pisllëqe.

Por ky dredharak e ka një nuhatje tepër të zgjuar se tregova më larte, se e ka në gjak, pra e di se i ka ditët e numëruara. Fjalën e kam se njëherë e lënë të ecë ky edepzës me fedellek dhe do e kapin drejtësia e huaj, amerikane, se nuk e kam fjalën me atë shqiptare se ky i ka bërë zap, i ka blerë, i ka kërcënuar dhe frikën tjetër e kam dhe mbajeni në mend se ka të ngjarë që sërish do i blej votat nga ai popull i varfër, se ky matrapaz me plan-program të detajuar e ka varfëruar popullin për ta blerë në ditët kur i duhen, sepse ky ka siguruar pasuri për 50 breza dhe jo më pak, dhe me lekët e buxhetit të shtetit dhe me djersën e taksapaguesve do i blen sërish dhe do ju hedh pluhur syve në pikë të ditës me diell.

Ky dilinxhi e ka lëshuar tashme rrjetin taman si të merimangës për ta futur çdo imtësi aty dhe për të mos dalë kurrë, prandaj, populli nuk duhet ta ha pykën e këtij “rrospie” se do e paguan shumë shtrenjtë dhe do iki edhe me shumë popullata e varfër dhe nëpër rreziqe me gomone që mos e bëj i Madhi Zot të mos mbërrin as atje ku janë nisur dhe të mos kthehen gjallë në shtëpi e pastaj të bëhet gjëma, sepse ky grup mafioz pastaj as nuk çan trapin. Për këtë bande jeta e njeriut nuk ka vlerë fare. Populli bëhet rehat kur kjo bandë antishqiptare dhe kombëtare të vihet prapa grilave amerikane dhe të humb zgjedhjet në Shqipëri, që unë personalisht më shumë shpresoj te e para, ndoshta jo në karrige e elektrike po prapa grilave se sa për zgjedhjet e vë në dyshim se ky ka pluhur të bardhë që mund t´i mbuloj rrugët që nga Vermoshi e deri në Kakavijë.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".