Argatët e Beogradit që po e hanë bukën e Kosovës , natë e ditë kundër institucioneve të shtetit

Argatët e Beogradit që po e hanë bukën e Kosovës , natë e ditë kundër institucioneve të shtetit
Argatët e Beogradit që po e hanë bukën e Kosovës , natë e ditë kundër institucioneve të shtetit

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 30 June 2023 - 07:21

 

Shkruan: ANALISTI-Reshat Badallaj-Zhuriani

Shkrimin po e nisi për t’íu treguar se nuk e kam hallin për ta mbrojtur “nusen” e parë të Kosovës zonjën Vjosa Osmani,por qëllimi im është që në këtë kohe krize, kur Kosovës iu kanë turrur si llavë ujqish për ta sulmuar në të gjitha anët, na duhet si kurrë më parë uniteti. Dhe, merreni me mend këtë unitet dhe strategji e refuzojnë dy bandat, por së pari po ju pyes se a e kuptoni fjalën BANDË?

-Pra, banda hajdutësh dhe banda e gjakut pan sllavist , titist e regjistruar në Beograd te Vlado Kambovski ngrihen dhe e refuzojnë ftesën dhe a ka kuptim kjo,ose a ka njeri që nuk e kuptojnë që këta dy banda, po e them këto dy banda duke mos i përmendur fare, me nder me thanë disa banda kusarësh, tyxharësh, rrugaçësh, të Karpateve, që e kanë nga inati.

Jemi me një kohë dhe duhet pranuar se çdo gjë është demokratike krejt në rregull, por një gjë duhet kuptuar njëherë e mirë se bandat e dala nga kope hajdutesh, bandat e dala nga hiri i zezenajës së Beogradit qe 20 vjet e kishin shtetin të flasin. Po, ju nuk e dini se përse flasin? Ju tregoj unë. Se këta janë të pafytyrë, të pamoral fare dhe këtu domosdoshmërish shtrohet një pyetje e thjeshtë dhe shumë logjike që edhe ju kërkoj të më përgjigjeni si burrat. Keni parë ju që të pafytyrët, të pamoralshmit të SKUQEN? Po ju garantoj se ke soj kurrë nuk skuqen, se janë të pamoral fare. Pra, këtyre bandave të faqes së zezë nuk u intereson fare uniteti dhe bashkimi dhe të bëhemi grusht kundër Serbisë fashiste që mundohet të gllabëroj Veriun, këtyre bandave cubash e kusarësh ju intereson vetëm marrja e pushtetit që këta kryelehaqen, po e përsërisë sepse jam i detyruar të ripërsëris se ka të ngjare nga kjo racë e poshtër hiqen kinse nuk e kuptojnë, këtyre u intereson kapja e pushtetit dhe pastaj të veprojnë atë që e kanë në gjak hajninë. A ka gop nane në këtë tokë dhe të del t´i lidhi kijet me mua publikisht që nuk pajtohet me këtë konstatim dhe të jap jo më pak se 1 milion e njëmijë fakte, sepse ne jetojmë me një vend të vogël që ka banor jo më shumë se një ndërtesë e lartë në Nju Jork, që nuk e kanë vjedhur Kosovën më zi se gjaku i Dragutin Mihajloviqit, që në Kosovë njihet si çetnik Drazha. A ka po ju pyes juve ore edepzës, flisni a ka...!?

Vetëm guxoni të bëni gek a mek dhe pastaj do jap shembujt që disa kryelehaqenë që nuk kanë pasur bukë në sofër dhe kur janë martuar kanë dalë në komshi për të huazuar vellon-duvakun për t´iu vurë nuse zezës dhe pastaj kjo racë e poshtër bëhen super milionerët më të mëdhenj në Ballkan dhe sigurojnë pasuri merreni me mend jo më pak se 25 breza, dhe serish po ju pyes a u lejohet kësaj race KURVASH të flasin në emër të vendit. Po, a jeni ju që bashkëpunuat me kriminelët serbian që dhunuan mijëra gra shqiptare, a jeni ju që prenë me brisk berberi foshnjën në gji dhe bashkëpunoni kundër Kosovës për tokat, a jeni ju more lehaqen që keni blerë ari tokën e qytetarëve të Kosovës sa një palë brekë të një shkine... e pa larë qe priste te semafori për “mullar sane”. A është kjo e vërtetë, apo jo flisni qen bir qeni, a është kjo e vërtetë apo jo!? Kosova, nuk është vetëm e juaja,ore të pafytyrë e mos e gëzofshi për jetë e mot dhe këtu jam i sigurt dhe ju garantoj me KOKEN time se kurrë nuk keni me ja pa hairin se keni vjedhur djersën e huaj, ju garantoj se do ta paguani me kokë, fjalën e kam nga Zoti dhe jo nga ata bandat që e quanin drejtësi, sepse këta kryebanditë e kapën për fyti drejtësinë dhe më pas i kishin duart e lira për të vjedhur deri në palcë e HARAM E PAÇI. Ju garantoj edhe për një gjë se kështu është i shkruar FATI I ZI I TYRE...! Për të mos e zgjatur më shumë me këtë sjellje arrogante të këtyre bandave, dua t´iu përkujtoj edhe njëherë se koha juaj që keni vjedhur para me thasë, se ka përfunduar dhe kurrë o Zot mos u kthefshin sepse është në të mirë të qytetarëve, në të mirë të Kosovës dhe në të mirë të kombit shqiptar në përgjithësi dhe gjithandej.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".