Vdes këngëtari dhe aktori i njohur

  • G.G /
  • 21 janar 2022 - 13:34
Vdes këngëtari dhe aktori i njohur

Këngëtari dhe aktori amerikan Meat Loaf ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare. Lajmin e dha agjenti i tij, por pa dhënë detaje për shkaqet e vdekjes.

Muzikanti, emri i vërtetë i të cilit ishte Marvin Lee Aday, u bë i famshëm me albumin e tij debutues, “Bat Out of Hell”, që është një nga albumet më të shitura në SHBA, me më shumë se 14 milionë kopje.

Meat Loaf vdiq në 20 janar, me bashkëshorten e tij Deborah në krah.

(Kosova Sot Online)