Pas shpërthimit të skandalit Rama me FBI-në dhe agjenturat ruso-serbe, hetimet të fillojnë edhe te politikanët kosovar me krye udbashin Baton Haxhiu

Pas shpërthimit të skandalit Rama me FBI-në dhe agjenturat ruso-serbe, hetimet të fillojnë edhe te politikanët kosovar me krye udbashin Baton Haxhiu
Pas shpërthimit të skandalit Rama me FBI-në dhe agjenturat ruso-serbe, hetimet të fillojnë edhe te politikanët kosovar me krye udbashin Baton Haxhiu

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 30 January 2023 - 07:47

Shkruan: ANALISTI-Reshat Badallaj-Zhuriani

Ky skandal u ka futur frikën në palcë edhe disa politikanëve banditë, hajna, tradhtar edhe në Kosovë, mbajeni mend mirë këtë. Kjo do të zbardhet shumë shpejtë se kur krye mafiozi më i rrezikshëm në Evropë, Edi Rama, arriti të mashtroj një gomar të FBI-së dhe krejt kollaj e ka pasur me disa spiunë dhe tradhtar, shpirtshitur e shpirtzi në Kosovë. Ora është pa pesë në dymbëdhjetë, fitili është ndezur dhe prite tani krismën dhe kjo flakë do i përfshij të gjithë, me që tani po dihen narkomafiozët në Tiranë, do të lidhen edhe lehaqenet e Kremlinit dhe Beogradit.

-Vetëm naivët më primitiv nuk e kanë besuar këtë skandal. Përse e them këtë, sepse si thotë populli:"Kjo është parë për lendinë? Ky djali i Kristaq Ramës është dëshmuar se është argati i Beogradit dhe pikërisht i Aleksandër Vuçiqit dhe i shërbimeve sekrete ruse. Pra ky me mish e me shpirt është i zier në kazanin e tradhtisë kombëtare. Janë publikuar edhe shumë takime me rusët dhe është parë se si ky argati Serbisë fashiste, se si këmbëngulke për t´ia dhënë e gjymtuar tokën e Kosovës Serbisë fashiste. Ky spiun, argat i serbo-Rusisë është i ngopur me thasët e mbushura me para për argatin që i´a ka bërë.

Mirëpo ne shpesh herë e kemi thënë dhe akoma jemi aty pa lëvizur, pa asnjë milimetër, se strumbullari i të gjitha morteve të Kosovës, është langoi, qeni, zagari, i Jovica Stanishiqit, kryeudbashit serb që ka emër e mbiemër dhe që quhet Baton Fazli Haxhiu. E keni vënë re se sa e sa herë ky këlysh mundohej që ta sjell Serbinë fashiste sërish në Kosovë. Nuk është i vetëm, por faj të madh kanë pa dyshim edhe tradhtarët që e përkrahnin këtë pis dhe jo vetëm tradhtar e shkuar tradhtarëve por edhe qenë, atë që e mbronin bile idiotët dhe vagabondët. A e kuptoni se çka do të thotë t´i thuash publikisht dikujt idiot e vagabond; që e dekoruan këtë spiun.

Spiun dhe tradhtar, nuk ka gop none që mund të kundërshtoj këtë kur dihen dy arsye publikisht: e para; ishte spiun i UDB-së me librezë zyrtare dhe e dyta i dënuar nga UÇK-ja për vrasje, për spiunim dhe tradhti, dhe flisni tash a nuk quhet tradhti kjo kur vazhdon pandërprerë argatin kundër Kosovës për Serbinë dhe e ndjekin pas si qen. Ju lutem dilni dhe jepni një arsyetim që nuk është kështu. Nuk mundet askush sepse faktet janë mbi të gjitha.

Pra ky grup është narko mafia dhe ky grup narko mafioz i lidhur me kanalet e nëntokës kriminale jo vetëm në Ballkan e në Evropë po deri në Kolumbi dhe aq turp të zi na kanë qitur në botë që nuk guxon të përmend emrin shqiptar, ç´ndodhi ditë më parë në Parlamentin anglez? Po vijnë kriminelët, po vijnë hajdutët, kësaj i ka kontribuar me të madhe ky grup narkomanësh që edhe shtetin shqiptar po e quajnë ashtu dhe nuk ka askush besim më.

Pas këtij skandali të them botërorë pa më të voglin dyshim sa më parë do të duhej të ngrihej i tërë populli në këmbë i madh e i vogël, i arsimuar e çoban, që të bëjnë presion në gjyqësinë në Shqipëri që Edi Rama jo vetëm që duhet shkarkuar,por duhet burgosur sa më parë për këtë tradhti, spiunazh dhe lidhjet serbo-ruse për të rrezikuar shtetin shqiptar. Ky bandit e shkuar banditëve, ka bërë tradhti se të gjitha informacionet kanë dalë nga zyra e tij. Urgjentisht duhet kërkuar se cilat ishin lidhjet e tij me serbo-rusët që aq me ngulm vraponte për ti shitur pjesët e Kosovës dhe për t´ia dhënë Serbisë fashiste.

Dhe, këtu nuk kemi fare të bëjmë me dorëheqje por ky shpirt shitur duhet sa më parë të burgoset dhe të fillojnë hetimet për tradhti kundër shteti , për narko mafi,drogë,kontrabandë,vrasje sepse po dëshmohet se është i lidhur me kanalet e nëntokës: përpos këtij krye mafiozi Edi Rama, hetimet duhet të zgjerohen edhe në Kosovë se ju garantoj se do të zbardhen se kush është bashkëpunëtori i Serbisë fashiste-UDB-së dhe kush është spiuni dhe tradhtari i Kremlinit, kupto KGB-së, sepse ky spiunim është përhapur si vaji në lakra. Ky skandal u ka futur frikën në palcë edhe disa politikanëve banditë, hajna, tradhtar edhe në Kosovë, mbajeni mend mirë këtë.

Kjo do të zbardhet shumë shpejtë se kur krye mafiozi më i rrezikshëm në Evropë, Edi Rama, arriti të mashtroj një gomar të FBI-së dhe krejt kollaj e ka pasur me disa spiunë dhe tradhtar, shpirtshitur e shpirtzi në Kosovë. Ora është pa pesë në dymbëdhjetë, fitili është ndezur dhe prite tani krismën dhe kjo flakë do i përfshij të gjithë, me që tani po dihen narkomafiozët në Tiranë, do të lidhen edhe lehaqenet e Kremlinit dhe Beogradit. Po nuk e ditët se për ke e kam fjalën do jua tregoj me emër dhe mbiemër.

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".