Dora e zgjatur e narkomanit Edvin Kristaq Rama andej e këndej Drinit, me spiunin Baton Haxhiu, do të ndalet vetëm nga drejtësia amerikane

Dora e zgjatur e narkomanit Edvin Kristaq Rama andej e këndej Drinit, me spiunin Baton Haxhiu, do të ndalet vetëm nga drejtësia amerikane
Dora e zgjatur e narkomanit Edvin Kristaq Rama andej e këndej Drinit, me spiunin Baton Haxhiu, do të ndalet vetëm nga drejtësia amerikane

Reshat Badallaj-Zhuriani

  • 07 March 2023 - 07:48

Shkruan: ANALISTI- Reshat Badallaj - Zhuriani

Krye narkomani Edvini përpos këtij turpi ky na ka futur damkën e zezë edhe me Amerikën dhe morri me vete në këtë valle edhe ambasadoren amerikane në Shqipëri dhe shumë çka tjetër dhe merreni me mëndë dhe esëll vetëm një gjë të gjitha planet që janë punuar kundër kombit shqiptar se janë paratë ruso-serbe, të Sorrosit, Putinit për të shkatërruar Shqipërinë dhe për ta lënë në fund të pusit.

-Mjerisht duhet thënë të vërtetën dhe vetëm të vërtetën se narkomani, Edvin Kristaq Rama, nuk lë gur e dru pa lëvizur për të futur ndërskmsat në Partin Demokratike sipas asaj :"Përçaj e sundo" dhe këtë për inatin e "kaurit" mund të ndodhe pa kurrfarë problemi fare. Edhe andej Drinin nuk kanë aspak interesin shtetëror ose kombëtar, por vetëm LEKUN dhe asgjë tjetër dhe po e përsërisë dhe ri përsërisë, asgjë tjetër pos Lekut.

Ndikimi i fortë i pushtetit atje se mundë të blihen si plaçkë, mundë të kërcënohen, mund të manipulohen, mund t´iu premtohet çdo gjë dhe ata pa një pa dy këtë e bëjnë pa fije turpi. Merreni me mend ky bishtdredhur, ky dredharak arriti të manipuloj dhe të blej dikasterin më të fortë në planet FBI- e ata “bythkat” në Shqipëri as që diskutohet.

Prandaj, duhet pasur shumë kujdes se ky narkoman e ka dorën e gjatë dhe mundë të futet thellë, mirëpo, këtë drogirash zyrtar do ta ndal vetëm drejtësia amerikane dhe nuk ka se ku të fshihet ky ortak i tradhtarit dhe spiunit të UDB-së famëkeqe të gjaksorëve serbo-çetnik,Baton Haxhiut,këlyshit të krye kasapit të UDB-es, Jovica Stanishiqit, që kanë bërë hatanë ndër shqiptar duke vrarë, prerë, dhunuar dhe çdo gjë tjetër. Drejtësia amerikane do e ul në bankën e zezë. Aty do të zbardhen të gjitha zullumet dhe krimet e kanaleve të nëntokës kriminale të këtij narkomani dhe të gjithë atyre idiotëve që i ka rrotull. Këtu kur jemi dhe me këmbëngulje dhe pa pishman do t´iu them se nuk kam qëllim të mbroj atë shpellarin e Vuçidolit, Sali Berishën dhe askush mos të mashtrohet në fjalët e tij. Se ndihmës i Crna Gores e ka ndihmuar makinerinë vrastare të Millosheviqit kundër Kosovës. Sali Berisha, dhëndëri e kësaj makinerie vrastare të serbosllavisë shumë zullum i ka bërë Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, flasin faktet dhe faktet janë mbi të gjitha.

Këtë që po e them jo vetëm nga faktet, po kush do që mund ta kundërshtoj kam njeriun që në kohën e para luftës ka biseduar me këtë bishë të Vuçidollit të shpellave të asaj ane, Sali Berishën se çka është biseduar dhe cilat janë kundërshtimet e tija dhe përbuzja ndaj UÇK-së, bile kam edhe fotografi se kush ishte, pra, qëllimi është që duhet shporrur këtë faqe të zezë që quhet Edvin Kristaq Rama, kumbarën e snajperistit të Slobodan Millosheviqit, Aleksandër Vuçiqin që bashkërisht për para me thasë dhe tradhti punonin për t´i ra sakicë e hanxhar Kosovës për ndryshim të kufijve dhe në këtë grup Benin pjesë shumë qenë, langoj, zagar me dy këmbë vetëm për interesa të tyre personale dhe se ju zu bishti me derë.

Ky narkoman, pra kush tjetër pos që ka emër dhe mbiemër dhe që quhet Edvin Kristaq Rama është shumë i vetëdijshëm që edhe populli tani më e ka humbur besimin dhe nuk i beson askush me, por thash më lartë se ky do përdorë lekun, kërcënimet dhe shumë çka tjetër të paktën kinse të "ZBARDHE" fytyrën e tij, por fytyra e zezë kurrën e kurrës nuk mund të zbardhet por vetëm që e mashtron veten me metodat me të fëlliqura. E vërteta sillet ka të sillet po në fund e zë vendin aty ku e ka. Pra, ky krye narkoman mundohet të sajon gjëra të pa qena dhe të humbë vëmendjen e popullit deri para zgjedhjeve.

Shpresa ime është së në Shqipëri ka koka shumë të ngritura, intelektuale, patriotike që do i´a vënë gishtin kokës dhe do i “pshurrin premtimet,kërcënimet dhe fitimet që do t´i afron Edvin Kristaq Rama bashkë me disa këlysh këndej Drinit, me langonj të shitur denbabaden që e kanë gjakun ndër dej që ju buron vrullshëm i Serbisë fashiste dhe këlyshët e KGB-së Kremlinit, por edhe këtyre në Kosovë nuk i´a varë kush dhe janë xhenaze të gjalla dhe asgjë më shumë pos langoj dhe zagar të rrugëve që nuk kanë zot shtëpie. Pra, djali i Kristaqit, Edvini do kërkoj nga këta zagar të Lavrovit, Putinit, Jelcinit, të Jovica Stanishiqt, Aleksandër Vuçiqit për të shpëtuar. Kot e ka se këta të gjitha janë në plehun e historisë shqiptare sepse kështu është fati i tyre, argati dhe do ikin me damkën e zezë të tradhtisë. Krye narkomani Edvini përpos këtij turpi ky na ka futur damkën e zezë edhe me Amerikën dhe morri me vete në këtë valle edhe ambasadoren amerikane në Shqipëri dhe shumë çka tjetër dhe merreni me mëndë dhe esëll vetëm një gjë të gjitha planet që janë punuar kundër kombit shqiptar se janë paratë ruso-serbe, të Sorrosit, Putinit për të shkatërruar Shqipërinë dhe për të lënë në fund të pusit. Vetëm këtu mendoni se ku janë këta shpirtshitur dhe shpirtzinj?!

Kam shpresën nga populli pa ngjyrime politike që të gjithë të ngrihen në këmbë për të larguar këtë marimangën e zezë që jo vetëm të rrezohet po ky të kërkoj azil në këto vende; në kine, rusi dhe serbi dhe këtë shtrat pa merak fare ja sigurojnë langonjtë e Kremlinit dhe Beogradit.

Koha nuk pret!

Shkrimet në këtë rubrikë nuk shprehin qëndrimet e gazetës "Kosova Sot Online".